Plzeň – Hradec Králové 0:4

Fakta - branky a nahrávky: 14. Jergl (McCormack, Cingel), 37. Perret (Jergl), 38. Eberle (Cingel), 56. Eberle (Cingel, Lev). Rozhodčí: Kika, Sýkora – Brejcha, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4192. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1. HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda – Kvasnička, Zámorský, Houdek, Kaňák, Malák, Piskáček – Schleiss, Kodýtek, Hrabík – Slanina, Holešinský, Lang – A. Dvořák, Mertl, Rekonen – Dáňa, Bitten, Adamec. Mountfield Hradec Králové: J. Růžička – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Kev. Klíma, Pilař – Perret, Lalancette, Jergl – Moravec, Štohanzl, Doležal.

Mountfield do zápasu vstoupil bez zraněného Okuliara, který bude trenérům chybět minimálně měsíc. V sestavě se naopak objevila nová akvizice Eberle. Zkušený útočník byl ve středu vyměněn za Kellyho Klímu z Mladé Boleslavi. Na západě Čech hned zaujal místo v první formaci.

První část mnoho hokejové krásy rozhodně nenabídla. Oba týmy hlavně nechtěly udělat chybu, proto bylo šancí pomálu. Hradec však dokázal proměnit hned první početní výhodu v zápase. McCormack našel na levém kruhu volného Jergla, který ukázal, že mu to v posledních zápasech lepí a tvrdou střelou překonal Svobodu – 0:1.

Ani prostřední část příliš vzruchu před oběma brankami nenabízela. Východočeši nakonec nevýraznou třetinu zlomili v jejím závěru dvěma slepenými góly. Jergl zachytil rozehrávku, puk poslal na brankoviště, kde se ho zmocnil Perreta a zvýšil – 0:2. Ze hry uplynulo pouze 58 vteřin a Hradec vedl už o tři branky. Premiérovou branku v dresu se lvem na hrudi si připsal Eberle, jenž využil svého důrazu na brankovišti a hned ukázal, proč o něj ve městě pod Bílou věží stáli – 0:3.

Ve třetí třetině Mountfield držel náskok, v závěru se navíc podruhé v zápase trefil novic Eberle, který uzavřel gólový účet zápasu – 0:4.