„Jsme rádi, že jsme zvládli přímý souboj o šestou příčku. Máme dva zápasyk dobru, ale na to nemůžeme koukat," pochvaloval si asistent kouče Pavel Hynek. K tomu přidal další klad: „Pozitivem je, že jsme poprvé v sezoně dali více než dva góly v přesilovce."

Posun v této statistice na značila už první třetina. Premiérová přesilovka (hned na začátku duelu) sice dopadla tristně, jenže pak se rozjela mašina. Hradec dal v úvodní části v početní výhodě dvě branky.

Jednu z přesilovek dokonce proměnil už po šesti vteřinách hry. Byl to parádní gól: Rudolf Červený poslal zadovkou puk Richardu Jarůškovi, pro nějž bylo jednoduché trefit prázdnou bránu. Hradec v tu chvíli vedl už 3:0 a získal tak zásadní náskok, který navíc poté ještě vylepšil.

„Přesilovky v první třetině rozhodly, ze tří jsme dali dva góly, v další části jsme pak přidali i nějaký gól po odrazu puku. Takže je dobře, že nám hra v početní výhodě zafungovala," chválil v rozhovoru pro klubový web Jiří Šimánek.

Třetí branka ve výhodě padla až v poslední minutě. Symbolicky si ji zapsal Bedřich Köhler, nejlepší hradecký střelec v této početní situaci.

Přesilovkové statistiky
Hradečtí střelci:
6 - Bedřich Köhler;
4 - Richard Jarůšek;
3 - Andris Džerinš, Jiří Šimánek;
2 - Jaroslav Bednář, Rudolf Červený, Rastislav Dej, Stanislav Dietz, Blaž Gregorc, Martin Štajnoch

Nejlepší týmy:
Sparta Praha 165 37 22.42
Chomutov 142 31 21.83
Litvínov 162 32 19.75
Hradec 152 30 19.74
Brno 179 34 18.99
(zleva: tým, počet, góly, % využití)