Je to tak. Zatímco v minulé základní části měl Mountfield úspěšnost přes 20 procent a v play off 16, nyní je na čísle 13,39. Alarmující je především rozdíl v proměňování na vlastním ledě a venku. V hradecké aréně slaví tým gól přibližně ve 20 procentech případů, na cizích kluzištích jen v 6,5.

„Bohužel jsme nedokázali dát dohromady takové hráče, kteří by přesilovky rozhodovali a měli při nich větší úspěšnost,“ připustil generální manažer Aleš Kmoníček.

Vyléčit tento neduh se snaží pomoci i borec (možná) nejpovolanější. Při trénincích se nácviku početní výhody věnuje s hráči Jaroslav Bednář, nynější sportovní manažer. Právě on byl totiž v minulé sezoně zásadní figurou hradeckého přesilovkového komanda – jeho šéfem i mozkem.

„Před zasedáním představenstva jsme si v rámci sportovního úseku a společně s prezidentem klubu jasně řekli, že Jarda Bednář se do trénování přesilových her nyní intenzivněji zapojí. Bude trávit na ledě více času a bude se i spolu s trenéry snažit, aby produktivita v přesilových hrách byla lepší,“ nastínil Kmoníček.