„Pardubice nám Josefa Marhu nabídly a my o něj stojíme," potvrdil informaci Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu HK.

Marha se v Pardubicích trápí, nedaří se mu herně, neboduje, změna hokejové adresy by byla logickým vyústěním neutěšené situace. „Josef Marha má v Pardubicích platný kontrakt, více se k tomu klub nebude vyjadřovat," zůstal tajemný tiskový mluvčí „pojišťováků" Jan Hrabal.

Jednání jsou však tak daleko, že cesta zpátky se zdá být nereálná. V Hradci už jsou s Marhou domluveni na podmínkách smlouvy. Defenzivní centr prý souhlasí s výrazně nižší gáží, než kterou pobíral v Pardubicích. „Máme dané mantinely přes které nepůjdeme. Je jasné, že Marhovi nabízíme podstatně jiné podmínky, než měl v Pardubicích, ale on, ani jeho agent s tím nemají problém," přitakal Aleš Kmoníček. Pokud se Marha domluví v Pardubicích na ukončení kontraktu, od 1. prosince bude hráčem Hradce Králové. Mohl by tedy stihnout už nedělní zápas Mountfieldu na ledě mistrovské Plzně.

Německý kouč Peter Draisaitl už před několika týdny zadal vedení klubu jasný úkol: sežeňte mi centra! A Marha se nabízí jako ideální varianta, po přistoupení na podmínky smlouvy, i celkem levná varianta.

„Byl to požadavek trenérů Draisaitla a Kučery. Když jsme dostali šanci Josefa získat, šli jsme do toho," vysvětlil Kmoníček.

Marha by nešel do neznámého prostředí. V Hradci s hokejem začínal, má zde řadu přátel, ve městě bydlí, na vrátnici zimního stadionu pracuje jeho otec a v týmu působí Jaroslav Kudrna, spolužák ze základní školy, s kterým si velmi dobře rozumí.

Navíc Marha je nekonfliktní typ, do kabiny by zapadl bezproblémově. S defenzivním stylem vyžadovaný Draisaitlem by se sžil velmi rychle.

Tenhle přesun by pro Hradec znamenal jen samé plusy, co říkáte?