Jenže ani to nakonec nepomohlo, Mountfield se Zlínem prohrál v 51. kole extraligy 1:3. „Byli jsme pak lepší, ale žádné velké šance jsme si nevypracovali," připustil Šimánek.

Picard se pokusil změnit nedobrý běh vecí. Sedm minut před koncem se pustil za zlínskou bránou do ostré řeže s potetovaným obrem Oldřichem Kotvanem. Bitka trvala poměrně dlouho, oba pak dostali desetiminutové postihy. Zatímco Kotvan ho strávil na trestné lavici, protože by v případě prodloužení ještě mohl zasáhnout do zápasu, hradecký Kanaďan odjel s rozsekaným obličejem do kabiny.

Ani tato oběť však nepomohla. Hradec ztratil a sesunul se ze čtvrtého místa na páté. V této konstelaci to znamená, že by čtvrtfinálový souboj s Litvínovem začínal (a v případě sedmého zápasu i končil) na ledě soupeře.

„Bohužel jsme hráli jenom nějakých dvacet, pětadvacet minut a to nestačí," našel příčinu neúspěchu Šimánek, jenž převzal kapitánské céčko kvůli nemoci tradičního šéfa Jaroslava Bednáře.

„Třetí třetina byla o trošičku lepší. V ní jsme se přibližovali hokeji, který chceme hrát. Ale jak říkám, bylo to málo, hokej v play off už bude úplně jiný," upozornilo číslo 22.

„Příště musíme být hladovější a chtít ten zápas vyhrát, ne si ho jen zahrát," nakázal zkušený útočník.

Příště bude v pátek, Hradec se pokusí v Chomutově urvat čtvrté místo.