Hradecký gólman Brandon Maxwell v neděli zachyboval dvě minuty před koncem zápasu v Liberci a jeho tým přišel o výhru. Domácí Bílí Tygři vyrovnali a nakonec vyhráli duel 22. kola hokejové extraligy 4:3 po prodloužení.

Mountfield byl přitom blízko, vedl 3:2… „Ale jedna chyba, ke které nemá cenu něco říkat, protože by se stávat neměla, přinesla prodloužení,“ ulevil si útočník Radek Smoleňák.

Maxwell chtěl riskantně rozehrát, jak mu velí jeho nátura, jenže puk letěl přímo k libereckému útočníkovi Liboru Hudáčkovi, který ho poslal před bránu střelci Tomáši Filippimu. Rodák z Rychnova nad Kněžnou je kanón, takže bylo jasné, jak tahle minela skončí.

Střelec z Rychnova: To nepamatuju

„Trochu mě ta situace překvapila. Chtěl jsem jet za bránu. Myslel jsem si, že budou rozehrávat zpoza branky a pak vyhodí kotouč ven z pásma. Nevím, co chtěl vymyslet gólman, ale můžeme mu jen poděkovat, což jsem taky udělal,“ vykládal po zápase Hudáček.

„Asi všichni viděli, že jejich brankář udělal obrovskou chybu. Situace mě překvapila, na takovou chybu gólmana si snad už ani nepamatuji. Kdo ví, jestli jsem dal někdy vůbec po podobní situaci gól,“ pokračoval šestadvacetiletý útočník.

Hradec tak přišel o výhru a potvrdil svou nedobrou bilanci na hřištích soupeřů. V sezoně venku vyhrál jen jednou za tři body. Nyní má na kontě čtyři porážky v řadě. Prodloužení totiž nezvládl, domácí rozhodli pár vteřin před koncem.

„Dostávali jsme góly při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Dělali jsme zbytečné fauly a Liberec nás trestal v přesilovkách, posléze i v power play,“ hodnotil kouč Tomáš Martinec.