Související vpravo…

Primátor města Zdeněk Fink přijal skupinu čtyř členů fanclubu prvoligových hradeckých hokejistů.

Příznivci chtěli vyjádřit svůj nesouhlas s vedením klubu HC VCES Hradec Králové. „Pan primátor nás přijal na základě otevřeného dopisu, který jsme mu poslali. Poukazovali jsme v něm na nespokojenost s vedením a organizací hradeckého hokeje,“ přiblížil důvod setkání člen představenstva fanclubu Martin Soukup.

Čtveřici fanoušků doprovodil na radnici také bývalý hradecký hráč Petr Prajsler, jenž jejich protest proti vedení klubu podporuje.
„Myslím, že jsme se v zásadních otázkách s panem primátorem shodli. On samozřejmě v tuto chvíli mohl mluvit pouze za sebe, nikoliv za město. Řekl nám, co by chtěl prosadit, jak by to mělo fungovat a tak dále,“ pokračoval Soukup s tím, že na něj i jeho kolegy z fanclubu působilo včerejší jednání velmi pozitivně. Konkrétnější však zatím nechtěl být.

„Některé věci by ještě neměly být publikovány, neboť jsou otázkou dalších jednání. Co mohu naznačit, je to, že jsme se shodli, aby město dál podporovalo hradecký hokej, zejména jeho mládež. Podle nás by měly být jasně oddělené finanční prostředky pro jednotlivé kategorie. Představenstvo společnosti by mělo stát na bázi obchodní, nikoliv politické. Tím pádem bychom požadovali restrukturalizaci celého klubu včetně vedení. Chtěli bychom, aby v něm byli lidé, kteří budou svoji práci dělat opravdu na plný úvazek,“ přeje si člen hradeckého fanclubu.

Na závěr se fanoušci domluvili s primátorem na další komunikaci, případně se do jednoho měsíce opět mohou sejít. Vše se bude odvíjet od toho, jak se dané věci podaří realizovat.

(pt)