V létě byl převelen do prvoligových Litoměřic a nyní dostala kauza Frigo další rozměr. Zkušený obránce odchází na měsíční hostování do Plzně.

Ale vezměme případ popořadě, vraťme se na konec minulé sezony, kdy bylo oznámeno, že Hradec už 
s Frühaufem nepočítá. „Může si hledat nové angažmá," rozhodl generální manažer Aleš Kmoníček.

Toto rozhodnutí vyvolalo vlnu nevole u fanoušků. Byl to jejich oblíbenec, hradecký srdcař. Když se vracel po těžké nemoci do hry, vyvěsili obří choreo s nápisem Návrat krále. Stadion byl ve varu, Frühauf měl na krajíčku. Vedle Jaroslava Kudrny byl favoritem tribun.

Přesto byl odstaven na druhou kolej. „Znovu opakuji, že důvodem byla jen sportovní výkonnost. Konkrétně jsme u něj postrádali větší agresivitu v osobních soubojích, rychlý přístup 
k hráčům a dohrávání soubojů. Hrál v tom roli i určitý kondiční aspekt. Trénoval 
s námi ještě během léta a na začátku přípravy na ledě, tam nebyl na takové úrovni, na jaké jsme si představovali," řekl v rozhovoru s fanoušky kouč Václav Sýkora.

V Plzni na Frühaufovu hru mají trochu jiný názor. „Jedná se o důrazného obránce, který ale umí podpořit i ofenzivu," vysvětlil volbu sportovní manažer a trenér Tomáš Vlasák.

Sýkora mluvil ještě před rozhodnutím o tom, že obránce odejde do Plzně. 
V tu chvíli ještě Sýkora nevyloučil, že by se mohl zadák vrátit do jeho mužstva. Přesto upozornil na jeden fakt. „Trošku mě zarazilo jeho vyjádření, že kdyby měl možnost vrátit se do Mountfieldu, tak by si to musel rozmyslet. Myslím, že do týmu by měl přijít jenom hráč, který za něj chce hrát," prohlásil.

Frühauf totiž na začátku prvoligové sezony, když dostal otázku na možný opětovný přesun z Litoměřic na východ Čech, pronesl: „Kdybych se měl vrátit do Hradce, tak by to pro mě bylo komplikovanější. Vůbec nevím, jak bych to řešil."

Dnes je tato poměrně výbušná otázka vyřešena.