Jako první na led v tomto vedru vyjedou hráči pražské Sparty a Chomutova.

Východočeské týmy zahájí soutěž příští týden; Hradec Králové v úterý 13. srpna zamíří do Plzně (17.30) a Pardubice ve čtvrtek 15. srpna nastoupí ve švýcarském Bernu (19.30).

Do turnaje se zapojí celkem sedm celků z české extraligy a dalších 25 klubů z šesti zemí (Švédsko, Finsko, Švýcarsko, Slovensko, Německo a Rakousko). Všem vyplní větší část přípravy na nový ročník ligových sezon a vyvrcholí od 19. do 22. prosince na finálovém turnaji Red Bulls Salute v Berlíně.

O šesti účastnících předvánočního vyvrcholení v německé metropoli se rozhodne celkem ve 128 duelech ve čtyřech divizích, z nichž postoupí jejich vítězové a nejlepší jeden či dva týmy ze druhých míst.

Záležet bude na umístění Eisbärenu Berlín, který má jako pořadatel finálové turnaje účast automaticky zajištěnou.

Kvůli nabitému programu před únorovými olympijskými hrami v Soči se základní část nepřesune do rozehrané sezony a skončí 8. září.

Po úvodním ročníku v roce 2010, kdy startovala v soutěži jen pražská Sparta, se představí stejně jako posledních třech letech sedmička českých týmů. Jejich složení se nezměnilo a mají i stejné soky jako loni s tím, že si tentokrát vymění pořadatelství domácích zápasů.

V Jižní divizi se představí Sparta s Chomutovem, ve Východní Pardubice a Liberec a v Severní mistrovská Plzeň, Kometa Brno a Hradec Králové.

Zde došlo k jediné změně české destinace, protože Mountfield se na východ Čech přestěhoval z Českých Budějovic.

A co možná zajímá všechny nejvíc? Ano, peníze. Na prize money se letos rozdělí 360 tisíc eur. Vítězové skupin získají 25 tisíc eur, druzí pak 20 tisíc, ti třetí 15 tisíc, čtvrtí 10 tisíc a pátí 5000 eur.

A bonus? Celkový vítěz Red Bull Salute obohatí klubovou pokladnu ještě o 50 tisíc eur.

V příští sezoně se má European Trophy (vznikla z Nordic Trophy) znovu rozrůst v prestižnější soutěž.

Soutěž blízká Lize mistrů, která se hrála jen v sezoně 2008/2009 a pak ji Mezinárodní hokejová federace (IIHF) z ekonomických důvodů zrušila, má mít celkem 40 účastníků.   (spo, čtk)

Severní divize: Salcburk, Eisbären Berlín, Hamburk Freezers, Kometa Brno, Mountfield Hradec Králové, Plzeň, Lulea Hockey, Kärpät Oulu.

Východní divize: Liberec, Brynäs IF, Djurgaarden IF, Pardubice, Fribourg-Gottéron, SC Bern, Tappara Tampere, TPS Turku.

Jižní divize: Slovan Bratislava, Sparta Praha, HV 71, Jyväskylä, KalPa Kuopio, Linköping, Chomutov, Vídeň Capitals.

Západní divize: Adler Mannheim, ERC Ingolstadt, EV Zug, Frölunda Indians, Färjestad BK, IFK Helsinky, Jokerit Helsinky, Curych Lions.