V minulém týdnu odehrály tři těžké zápasy na turnaji Mountfield Cup. Teď se cesty východočeských celků rozcházejí. Pokračuje příprava na začátek Tipsport extraligy, která začíná v pátek 9. září. I když pro Pardubice budou mít další zápasy jinou příchuť, příští neděli vstoupí do nového ročníku Ligy mistrů.

PARDUBICE S NĚMCI

Dnešní zápas proti Mannheimu je vlastně posledním přípravným utkáním Pardubic. Další čtyři duely již Dynamo odehraje v rámci skupiny v Lize mistrů.

„Vybrali jsme si vesměs kvalitní soupeře, je to pro nás velmi důležitý test na Ligu mistrů. V této soutěži chceme postoupit ze skupiny, proto utkání s Adlerem Mannheim bereme jako velmi důležité," zdůrazňuje trenér Peter Draisaitl hlavní motiv dnešního zápasu.

Minulá sezona německé nejvyšší soutěže skončila pro Adler Mannheim již v předkole, ale ještě o rok dříve se stal ligovým šampionem.

„Adler vede zkušený trenér Sean Simpson, jeho tým má jednu z nejsilnějších soupisek. Jejich trenéra znám, prosazuje typický zámořský styl hokeje," poznamenal Draisaitl.

Pardubice berou zápas velmi vážně, proto by měly nastoupit v nejsilnějším složení. „Nemáme možnost prostřídat více hokejistů, utkání s Mannheimem je naší generálkou na Ligu mistrů. Všichni hráči, které máme k dispozici, budou hrát," uvedl pardubický trenér, jenž v Mannheimu dříve působil jako hráč.

„Pár let jsem v Mannheimu strávil. Znám tam už jen dva až tři kluky, a to spíše z národního týmu, ne přímo z Mannheimu. Na nějaké vzpomínky není prostor," dodal Draisaitl.

Utkání se hraje na zimním stadionu ve Vrchlabí, začátek je v 17 hodin.

HRADEC ZNOVU DOMA

Ve stejný čas začne v královéhradecké Fortuna aréně přípravný zápas Mountfieldu proti Olomouci. V minulé sezoně Hradec Hanáky čtyřikrát porazil, dnes je potká v rámci přípravy na novou sezonu.
Mountfield má v plánu ještě dalších pět zápasů, z toho dva na domácím ledě.