European Trophy

Dnes 17.30: Mountfield Hradec Králové – EC Red Bull Salcburk.

Temné období v přípravě skončilo, Hradec po čtyřech porážkách v neděli složil Hamburk. Teď proti Salcburku  potřebuje vítěznou pohodu  udržet. „Musíme do extraligy vstoupit hodně dobře, abychom potěšili publikum a přilákali na stadion další lidi. Dobře si uvědomujeme, že na našich výsledcích dost záleží," říká útočník Lukáš Květoň.

Klub včera pořádal v Autosalonu OlfinCar tiskovou konferenci před startem sezony, kde představil nové dresy. Cíle Mountfieldu v extralize jsou jasné – bojovat o play off a strhnout hradecké fanoušky, aby nový klub vzali za svůj a v hojném počtu ho podporovali.

„Nebudeme říkat do kolikátého místa chceme být na konci základní části, ale myslím si, že mužstvo se postupně herně posouvá nahoru. Věřím, že to v extralize prokáže i výsledkově," uvedl včera kouč Peter Draisaitl.

V neděli Hradec sehraje poslední duel ve skupině European Trophy v Salcburku (17.30).

Dnes 18.00: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec.

Pardubičtí trenéři sestavou v přípravě příliš nemíchali. Výraznou změnu provedli až v průběhu minulého utkání proti Tappaře Tampere. V centru prvního útoku s Petrem Sýkorou a Radovanem Somíkem se objevil šikula Robert Kousal, Josef Marha se zase přesunul po bok Jana Starého a Radoslava Tybora. „Proti Liberci necháme lajny tak, jak jsme dohrávali utkání s Tapparou," prozradil Miloš Říha mladší.

Posunutí Kousala sestavou fungovalo znamenitě. Nově složená formace přispěla k výhře 3:2 po nájezdech dvěma góly.

V uplynulém týdnu se Pardubice zaměřily na ofenzivní stránku. „Pilovali jsme střelbu a zakončení. Na to, kolik jsme měli v posledních zápasech ran, byla efektivita malá, musíme ji zlepšit," říká asistent. „Kromě zakončení jsme pracovali ještě na situacích v prostoru před oběma brankami,"  dodal Říha.

Pozítří Pardubice čeká odveta v Liberci (17.00).