V úterý po dvou a půl měsících nastoupil v extralize za Mountfield proti Chomutovu.

Především by však měl pomáhat Budějovicím v první lize a na jejich cestě za postupem mezi elitu. Za Motor proto naskočil ve středu proti Havířovu, ale v pátek už by měl zase hrát za Hradec extraligový šlágr na ledě první Plzně.

Není těch přesunů moc?
Letos je to divoké. Na začátku jsem přítelkyni říkal, že to se mnou bude složité, že se třeba budeme stěhovat jednou za dva, za tři roky. Ale ne čtyřikrát za sezonu. Klobouk dolů před ní.

Jak se vlastně upekl vášnávrat do Hradce?
Měl jsem za sebou první zápas za České Budějovice a tohle přišlo asi dřív, než jsem čekal. V sobotu jsme hráli na Slavii, v neděli po zápase jsme měli trénink a pak jsme jeli s přítelkyní domů do Hradce. V pondělí jsem si šel na zimák pro hokejky, potkal jsem trenéry a řekli mi, že je možné, že v úterý budu hrát.

Přesto jste se vracel v pondělí do Budějovic?
Musel jsem na otočku pro výstroj. Pak mi zavolali, sedl jsem do auta a jel zpátky. A v úterý jsem hrál.

Co bude dál?
Uvidíme, jak konec sezony skončí, jsou tam nějaké dohody. Teď bych chtělv Budějovicích odehrát co nejvíc zápasů, abych byl na baráž dobře připravený, abychom všechno dotáhli, protože v Budějovicích je jednoznačný cíl. Tam všichni mají hlad po extralize a já bych k tomu rád přispěl.

Přijali vás fanoušci v pohodě? Právě z Budějovic se stěhovala do Hradce extraliga a oni to težce nesli.
Když jsem dal gól, tak mě vyvolávali, což je příjemné a svědčí to o tom, že jsem tam zapadl. Hradec, nebo Budějovice neřeším, řeším, že chci hrát.

Ředěný čpavek, to je nakopávač hokejistů

Hokejová extraliga: Mountfield HK - Piráti Chomutov.Zdroj: Deník/ Michal FantaHradec Králové - Kondiční trenér hradeckých hokejistů Marián Voda obejde před začátkou třetiny střídačku a zájemcům - i obránci Zdeňku Čápovi - dá čuchnout k černé lahvičce. V ní je látka, která je před bojem nabudí.

„Kluky to nakopne,“ říká Voda o stimulantu, jehož součástí je také čpavek. „Toho je tam tak deset procent,“ objasňuje Voda. „Je to dočasná záležitost, na pár sekund. Látka roztáhne cévy, prokrví mozek. Používá se také v medicíně, například po narkóze.“ Hodí se i při hokeji.

Hokejová extraliga
43. KOLO, pátek 26. ledna, 17.20: Vítkovice – Třinec (ČT sport), 17.30: Jihlava – Chomutov, Litvínov – Sparta Praha, Plzeň – Hradec Králové, 18.00: Pardubice – Mladá Boleslav, Liberec – Olomouc, Kometa Brno – Zlín.

44. KOLO, neděle 28. ledna, 15.30: Chomutov – Kometa Brno, Sparta Praha – Plzeň, Zlín – Jihlava, 16.30: Mladá Boleslav – Liberec, 17.00: Olomouc – Litvínov, 17.30: Třinec – Hradec Králové.