„Jsem ale rád, že to kluci berou profesionálně a makají v přípravě na sto procent," pochvaluje si kapitán mistrů světa z Vídně 1996.

Opravdu je zpráva o stěhování HC Mountfield nedemoralizovala?
Je jasné, že to mají v hlavách, ale vážně makají na sto procent. Je to pro ně sice nepříjemná věc, ale vše berou profesionálně. Taková situace prostě nastala, nedá se nic dělat. Někdo to bere hůř, někdo líp, ale to je normální.

Chodí za vámi hráči a vyptávají se na novinky?
Ne, o tom je informuje Aleš Kmoníček (generální manažer). Je to čerstvé pár dní, do úterý to nebylo stoprocentní.

Není vám líto, že se prvoligový tým rozprchne?
Docela je. Myslím, že jsme se dali dohromady, vytvořila se tady parádní parta. Není to rozdělené na mladé a staré, všechno klape. Je to něco úplně jiného, než když jsem do Hradce v lednu přišel. Jádro zůstalo, v týmu je úplně jiný duch a atmosféra.

Mužstvo skvěle znáte. Kdo z hradecký hráčů má šanci se dostat do extraligového kádru?
Nechci předbíhat, ale věřím, že se o to hráči poperou. Několik borců tady je, co by extraligu zvládli. Momentálně se vedou jednání, pan Kmoníček je v Českých Budějovicích, kde bude hovořit s hráči Mountfieldu. Na jejich postoji bude dost záležet. Uvidíme, kolik jich k nám přijde.

Jak se vy osobně těšíte na extraligu?
Je to výzva. Zase se tam vrátím a na práci se moc těším. V neposlední řadě mě ale zajímá, kam se přestěhuje licence (zájem mají Poruba, Technika Brno a Hodonín) a co bude s místními hráči. Něco jsem si s nimi prožil, tak jejich osudy budu sledovat.

Trenérskou dvojici vytvoříte s Peterem Draisaitlem. Už jste spolu hovořili?
Ještě ne, ale naše setkání se blíží. (usmívá se) V devadesátých letech jsme proti sobě hráli v reprezentaci. On za Německo, já za nás. Ale už si to moc nevybavuji.

Německo v čele s Draisaitlem nás umělo dost potrápit, že?
(přikyvuje) Hráli do těla, agresivně, byli strašně nepříjemní. Samozřejmě i Peter. Byly to hodně dobré zápasy. (povzdechne si) Určitě si zavzpomínáme.

Prosazoval Draisaitl „německý" styl i v Českých Budějovicích?
Přiznám se, že moc nevím. Budějovice jsem až tak nesledoval.

V příštím týdnu, zřejmě od pondělí, by se v Hradci měl uskutečnit společný kemp. Co si od něho slibujete?
Ještě nevím, zda se to vůbec podaří zorganizovat. Možná se uvidíme až na ledě. Všechno závisí na jednáních v Budějovicích. Každopádně je jisté, že na led oba týmy nepůjdou. Nějaké síto se udělá už předtím.