Vrchlabští hokejisté si z atraktivního souboje na ledě Nové Paky odnesli výhru 3:2, o jediný gól porazil také královédvorský Rodos soka ze severočeské Bíliny.

Dvůr Králové nad Labem – Bílina 4:3

Pod Hankův dorazil historicky nejoblíbenější soupeř Rodosu a domácí příznivci jistě očekávali snadné vítězství svého mužstva. Ač jejich oblíbenci v utkání nevypustili ani minutu, museli se ten tentokrát o tři body pořádně strachovat.

Dvůr šel už v první třetině dvakrát do vedení, pokaždé ale hosté dokázali na inkasovanou branku bleskově odpovědět. Poprvé na trefu Šedivého, podruhé na povedený „golfák“ Hrazdiry. Šedivý se prosadil i v prostřední části hry, kdy byl na konci skvělé kombinace s Brokešem, dvě minuty před sirénou ale Rodos dovolil soupeři při vlastní přesilovce znovu srovnat a začínalo se opět od nerozhodného stavu.

Dvoráci v utkání byli lepším týmem, z brankáře Chabra ale dlouho dělali hvězdu zápasu. Než přišla 45. minuta, ve které už se na mizérii útočníků nevydržel koukat obránce Petira a při dvojnásobné přesilovce dělovkou vystřelil domácím zasloužené, ale pořádně vydřené vítězství.

Fakta – branky a asistence: 11. Šedivý (Mocek), 18. Hrazdira, 25. Šedivý (Brokeš), 45. Petira (Franc) – 11. Šimeček (Pokorný, Zdeněk), 19. Gnusin (Tyurin, Kubišta), 38. Šimeček (Zdeněk). Rozhodčí: Markovský – Řezníček, Gregar. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 415. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Mocek, M. Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Nová Paka – Vrchlabí 2:3

Vítězstvím favorizovaného Stadionu skončilo východočeské derby na ledě Nové Paky. V hale nováčka se tísnila rekordní návštěva sezony a 1356 diváků vytvořilo zápasu perfektní kulisu. Ta pomohla domácím k vedoucí brance Tomáše Půlpána z 11. minuty, za necelou minutu ale chladil novopacké nadšení vyrovnávací trefou Vágner. Padesát sekund před koncem úvodní periody využil přesilovou hru vrchlabský Mrňa, přesto domácí soupeři nedali nic zadarmo.

Ba naopak. V polovině utkání srovnal stav štírek Hnik a do závěrečné sirény bylo o dramatickou koncovku postaráno. Hrdinou zápasu se nakonec stal kanonýr Petr Sýkora, jenž v čase 47:22 po akci Jana Hlaváče vystřelil hostům těžce vydřené tři body.

Fakta – branky a asistence: 11. T. Půlpán (Hric, Ukhin), 30. Hnik (Malík, Nevyhoštěný) – 12. Vágner (Hlaváč), 20. Mrňa (Janků, Urban), 48. Sýkora (Hlaváč, Matějček). Rozhodčí: Battěk – Krátký, Marek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1356. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků, Havránek, Vágner, Bendík, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Sýkora, Urban, Bednář – Hlaváč, Kastner, Mrňa – Šlaichner, Matějček, Chalupa – Dvořák, F. Jirásek, F. Moník.

Trojnásobná mistryně světa Kateřina Kudějová v Úpici podpořila projekt Sazka Olympijský víceboj.
Vzácná návštěva. V Úpici si s místními žáky zasportovala olympionička Kudějová

Další výsledky 13. kola: Mostečtí Lvi – Děčín 2:3, Jablonec nad Nisou – Řisuty 3:4.

Program 14. kola, středa 31. října, 18.00: Vrchlabí – Mostečtí Lvi, Řisuty – Trutnov, Bílina – Nová Paka, Děčín - Jablonec nad Nisou.