Vyrovnaná bitva, jejíž stav je tedy nyní 1:1 na zápasy, pokračuje nedělním duelem na náchodském ledě, který začíná v 17 hodin.

Semifinále krajské ligy

2. zápas: Nový Bydžov – Náchod 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1). Branky a nahrávky N. Bydžova: 6. Němec (Hlavatý, Pálek), 28. Hlavatý (Janata), 37. Němec (Jebavý), 59. Kubišta. Střely na branku: 42:33. Stav série: 1:1. Nový Bydžov: Pařenica – Nedbal, Janata, Mádle, Pálek, Šlejtr, Myslivec – Pomichálek, Kubišta, Kozák – Hlavatý, Jebavý, Němec – Postolka, Věchet, Roischel – Trejbal.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Před rekordní návštěvou se hrálo opět vyrovnané a v závěru dramatické střetnutí. Úvod byl opatrný, oba týmy vsadily na zajištění obrany. Němcova trefa v 6. minutě však změnila charakter utkání. Hra se zrychlila, šance byly na obou stranách a oba gólmani podali kvalitní výkony. Hosté důraznou hrou tentokrát narušovali zakládání našich útoků. Přesto jsme šli třikrát do vedení, Náchod třikrát dotahoval. Střelecky jsme měli opět navrch, ale Luňák byl opět soupeřovou oporou. V závěrečné části se hosté dostali poprvé do vedení. Naše snaha o vyrovnání vyvrcholila až dramatickým závěrečným tlakem. Minutu před koncem se Kubištovi podařilo skórovat a opět se šlo do napínavého prodloužení. Tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který rozhodl šťastnou trefou na sklonku 2. minuty nastavení. Z důvodu zranění a nemocí jsme byli nuceni zařadit do zápasu šest juniorů, kteří i přes prohru odvedli výborný a zodpovědný výkon. Vyzdvihnout musím opět gólmana Pařenicu, jenž byl i tentokrát oporou. V sérii se začíná znovu od nuly. Co jsme v Náchodě získali, to jsme doma ztratili. V neděli se semifinálový kolotoč přesouvá do Náchoda. Zveme naše fandy, aby nás přijeli na toto velmi důležité utkání povzbudit."

Poctivý výkon odměněn třemi body

Hronov, Třebechovice – Dobrá práce odměněna třemi body. Třebechovičtí hokejisté dokázali možná trochu překvapivě zvítězit na ledě ambiciózního Hronova a i nadále vládnou baráži o krajskou ligu. V neděli podorebský celek zavítá do nedalekého Opočna.

Baráž o krajskou ligu

Hronov – Třebechovice pod Orebem 4:7 (0:1, 1:2, 3:4). Branky a nahrávky Třebechovic: 17. Drašnar (Bartoň), 29. Seidl (Hendrich), 29. Dostál (Kudr, J. Lochman), 50. Kudr (J. Lochman, Filip), 54. Filip, 56. Branda (Šeda, Hendrich), 60. Dostál. Střely na branku: 42:39. Třebechovice p. O.: P. Lochman – J. Lochman, Kostka, Seidl, Hendrich, Souček – Dostál, Filip, Kudr – Drašnar, Bartoň, Šeda – Tuček, Branda, Vik.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic: „Hráči podali poctivý a bojovný výkon, který byl odměněný zaslouženým vítězstvím. Sedm branek na ledě soupeře se počítá. A to řada šancí ještě zůstala nevyužita. Utkání se v náš prospěch převážilo po brance Filipa v početní nevýhodě. Podle mě jsme oslabení měli nějak moc, domácí zase tak čistě nehráli. V závěru jsme zbytečně polevili v koncentraci a dovolili zkušeným domácím zdramatizovat samotný konec zápasu, ale i proti šesti hráčům jsme si vítězství vzít nenechali."