Podruhé v tomto týdnu čeká hradecké hokejisty bitva tabulkových sousedů. V rámci 31. kola se dnes utkají s Havlíčkovým Brodem. I tentokrát bude svým způsobem ve hře „šest bodů“, neboť případný triumf by Východočechům upevnil současné postavení.

Sobota 17.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 47 bodů) – HC Rebel Havlíčkův Brod (7. místo, 44 body). Pět vítězství v řadě, zároveň výhry i v uplynulých pěti domácích utkáních. To je momentální vizitka mužstva HC VCES. Spokojenost panuje i po středečním famózním obratu v Benátkách. „Získali jsme důležité tři body, navíc to bylo poprvé za třicet kol, kdy jsme vedení o jediný gól dokázali udržet až do posledních vteřin,“ podotkl hradecký trenér Jiří Mička.

Naopak Havlíčkův Brod prožívá svízelné období. V uplynulých třech duelech se střetl s mužstvy ze severu Čech a třikrát padl. S Chomutovem a Ústím budiž, ale domácí blamáž s posledním Mostem (2:5) se nečekala. „Měli těžké soupeře, ale prohráli i s Mostem. Ztracené body proto budou chtít dostat zpátky, a to co nejdříve,“ uvědomuje si Mička.

Hradečtí by rádi navázali na středeční úspěch v Benátkách (4:3), a tím si ještě více zvedli sebevědomí před zápasy s giganty ze severu. „Poté, co z ligy vypadlo Vrchlabí a Chrudim, nás čeká takové jakoby derby. Povinnost nám velí doma vyhrát, ale je potřeba dobře bránit střední pásmo, tlačit se do branky a zbytečně nefaulovat,“ říká před zápasem kouč Jiří Mička.

Do sestavy HC VCES se vrací uzdravený Brož, jehož předešlá forma by pro tým mohla být znovu přínosem.