Vrcholem víkendového dění na východočeských hokejových stadionech bude bezpochyby nedělní šlágr 23. kola Tipsport extraligy, v němž pardubické Dynamo na vlastním ledě přivítá rivala z Hradce Králové.

Hrát se bude od 17 hodin, rozhodně ale nepůjde o jediný zajímavý duel s účastí týmů z Královéhradecka.

V sobotu totiž pokračuje Chance liga, stejně tak je na programu další kolo druhé ligy. Ve hře tak budou i zbylí reprezentanti regionu. Vše vyvrcholí nedělním devátým dějstvím Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. V hradecké skupině se hraje šlágr prvního celku tabulky s druhým.

DO VRCHLABSKÉ ARÉNY MÍŘÍ RIVAL Z KOLÍNA

Vrchlabská DD Elektromont aréna by se v sobotní podvečer měla zaplnit diváky na duel tradičních soupeřů. Dorazí Kozlové z Kolína a v souboji sedmého se čtrnáctým se tři body očekávají od domácích.

Horalé se vezou na vítězné vlně, vyhrát dokázali čtyři poslední utkání a pochopitelně by na úspěchy rádi navázali i v tomto zápase, který startuje v 17.00.

AMBICIÓZNÍ NOVÉ MĚSTO NA LEDĚ LÍDRA

Také druhé lize, přesněji čtrnáctému kolu skupiny Sever, patří sobota. Od 17 hodin hostí Nová Paka předposlední Bílinu a na led rozjetého Hronova dorazí poslední Děčín. O půl hodiny později odstartuje souboj Dvora Králové nad Labem v hale Mosteckých Lvů. Na sever Čech se s hráči Rodosu chystá více než padesátka příznivců.

Kdo nebude mít hokeje dost ze soboty, může do jedné z arén vyrazit ještě v neděli. Hitem 9. kola krajské ligy bude souboj dvou vedoucích mužstev soutěže. Jaroměř na svém ledě vyzve ambiciózní Nové Město. V souboji třetího se čtvrtým pak Náchod hostí soka z Nového Bydžova. Třetím duelem bude bitva Opočna s Třebechovicemi (vše od 17.00).

Aby byl přehled kompletní, v Krajské lize Libereckého kraje hraje v sobotu Jičín na ledě Lomnice nad Popelkou (18.00).