Pozor! Hokej dnes začíná v 17.10
Původně plánovaný začátek šestého čtvrtfinálového utkání mezi Hradcem Králové a Zlínem se změnil. Místo v 18.00 se bude začínat už v 17.10 hodin vzhledem k přímému přenosu České televize. „Původně se mělo utkání odehrát v 18 hodin, proto jsme prodávali lístky na tuto hodinu. BPA a ČT však narychlo (vzhledem k ukončení série mezi Spartou a Vítkovicemi) zařadila náš zápas do vysílání a změnila tak začátek na 17.10. Není to naše rozhodnutí, ale musíme se tomu přizpůsobit," uvedl na oficiálních stránkách klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

0:1, 1:2, 2:3. Zase jsou dole, zase ve čtvrtfinále ztrácejí, zase musí dohánět ztrátu. Už potřetí. Jenže pro Mountfield nikdy nebyla situace vyostřená jako v pátek. Série se Zlínem se dostala do fáze, kdy další výsledkový průšvih znamená pro Hradec konec sezony.

Stav 2:3 na zápasy je kritický. Buď přijde sladké vítězství a nedělní sedmá partie, nebo nastane konec jednoho velkého příběhu.

Co udělat pro to, aby se hrálo ještě jednou? Osobitý pohled nabízí kouč Peter Draisaitl. „Musíme si objednat autobus. Bez něj se do Zlína nedostaneme," prohodil bez mrknutí oka další ze svých typických hlášek.

Draisaitla jen tak něco nerozhází. Coby bývalá superstar německého hokeje se naučil zvládat krizové scénáře, v play off nepropadat panice. Za žádného stavu.

Že jeho tým prohrává 2:3? To se mu stalo už tolikrát… „Pořád to můžeme otočit. Je to jen o nás. Play off hokej se musí umět a minule ve Zlíně  jsme ho neuměli."

První play off, první nula
Bylo hodinu po úterním tréninku. V hale zhasnuto, na rozježděném ledě však stále řádili zlínští hokejisté, kteří neměli být nominováni na pátý zápas čtvrtfinále s Hradcem Králové. Mezi nimi byl i brankář Tomáš Štůrala, který se až v pondělí po příjezdu z prvoligového Šumperka zapojil do tréninku. Přesto právě na něj trenéři ukázali. „Vůbec jsem s tím nepočítal. Přišlo to jako blesk z čistého nebe," přiznal po výhře 4:0 šťastný devětadvacetiletý gólman. Od začátku utkání ve vyřazovacích bojích přitom nastoupil vůbec poprvé, i tak pochytal všech 26 střel. V brance bude stát i dnes.

To je fakt. Bylo to na levačku. Všechno. Nešlo nic. Plány byly rivalem rychle přečteny.

„Celkově to bylo z naší strany takové naivní, a to se proti Zlínu těžko vyhrává," všiml si Draisaitl. „Když nedáš gól, musíš aspoň udržet náladu na své straně, což se nám nepovedlo. Domácí pak dali góly a z naší strany už to bylo jenom takové dohánění a zkoušení."

Dnes zřejmě opět zatřese sestavou. Dojde na změny, které jsou žádoucí.  Kouč se znovu rozhodne spoléhat na instinkt, kterým okysličil mužstvo za stavu 1:2 na zápasy. Tehdy udělal pět změn, které se vyplatily. Hradec vyhrál 5:1 a podruhé dorovnal sérii.

Ve Zlíně to mají jednodušší. Měnit nic nemusí. Co fungovalo ve středu, mělo by i v pátek. „V pomyslné cílové rovince jsme se posunuli před Hradec, ale do cíle je pořád strašně daleko," říká asistent trenéra Juraj Jurík.

Karty jsou rozdány. Hradec vyhrát musí. Zlín může.

Tři rady Deníku, jak srovnat sérii

Pečujte o Vydareného:
Uvařte mu kafe, hoďte mu do něj cukřík, kupte mu něco sladkého, obalte mu hokejky, klidně ho oblečte do výstroje. Chovejte ho jako v bavlnce, hlavně ať hraje! Klíčový zadák Mountfieldu vynechal tři partie kvůli nalomenému zdraví. Situace si žádá jeho bleskový návrat do akce.

Nasaďte Kantora:
Ne, Kacetl v pátém utkání za góly nemohl, ale s Kantorem v zádech je Hradec jistější.  Do brány na „debilním zimáku" musí on. Líp vykrývá prostory v brance, zápasy o všechno ho baví. Tak mu  zábavu dopřejte. On důvěru určitě splatí.

Rozdovádějte halu:
Od první vteřiny ukažte, že vám záleží na návratu do Zlína. Bruslete, srážejte se, palte na Štůralu z každé pozice. Fanouškovské radary bezbřehou touhu hned zaznamenají a spustí rachot. „Fanoušci jsou naším motorem, nohy nám šly hlavně, když to v hledišti vřelo," říkal po jednom z domácích duelů obránce Peter Frühauf.