Zbývá už jen jediný úkol. Jakýmkoliv výsledkem porazit na vlastním ledě Beroun a účasti Hradce v letošním play off už nic nezabrání. Královští lvi nadále mají osud ve svých rukou, neboť dokázali po dlouhých letech zvítězit na ledě nepříliš oblíbené Kadaně. Náskok na Benátky nad Jizerou však v tabulce zůstává stejný – jeden bod – a tak Východočeši nesmí v pondělním posledním zápase základní části připustit zaváhání. V opačném případě by je musel enormně zajímat výsledek právě Benátek, které zavítají do Třebíče.

A ještě jedna pikantnost. O motivaci budou mít Hradečtí postaráno. Pokud by totiž na závěr naplno bodovali, a přitom Havlíčkův Brod zároveň ztratil všechny body na ledě posledního Písku, mohou skončit dokonce i sedmí!

Hostující tým v Kadani na úvodní trefu nečekal vůbec dlouho. Po 34 vteřinách hry dostal výhodu přesilové hry a o dalších 11 vteřin později již trestal Tvrdík. Severočeši se ovšem nenechali zaskočit a snažili se být aktivnějším celkem, jenže paradoxně v 11. min. sami inkasovali podruhé, když se pod víko trefil Berger. Ovšem po první třetině byl stav nakonec nerozhodný, neboť v 15. min. byli vyloučeni hned dva Královští lvi najednou a Kadaň ve dvouminutové přesilovce pět na tři dvakrát skórovala.

Obrat ve skóre byl dokonán zkraje prostředního dějství po úspěšné dorážce Tona – 3:2. Jenže i Hradec ukázal, že umí využít početní výhodu, když se trefil Moskal. O čtyři minuty později skóroval za hosty také Haluza a rázem vedli opět Východočeši. To už bylo moc na kadaňského gólmana Strmeně, jenž přepustil své místo v brankovišti Kaššákovi.

Šance se ovšem nadále střídaly. Kupříkladu sólový únik nezužitkoval Gajovský na jedné a Haluza na druhé straně. Po čtyřiceti minutách hry tak byli veselejší Královští lvi.

Hradečtí cítili šanci ve zlomovém momentu vrcholící dlouhodobé části prvoligové sezony prolomit prokletí neoblíbeného stadionu v Kadani, kde až příliš dlouho nedokázali zvítězit. Reálné obrysy tato skutečnost získala v 52. min., kdy Brož využil přesilovku a zvýšil na rozdíl dvou branek. Domácí hráči dál spalovali své příležitosti, a když se v závěru pokoušeli takřka o zázrak při hře bez brankáře, ztrestal je šestou brankou opět Brož.

Kadaň – Hradec Králové 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Fakta - branky a asistence: 15. Schmidt (Jíra, Szakal), 16. Jíra (Schmidt, Gajovský), 23. Ton (Kaše) - 1. Tvrdík (Chmelíř, Roupec), 11. Berger (Valášek, Budínský), 25. Moskal (Tvrdík, Švagrovský), 29. Haluza (Zukal), 52. Brož (Třetina, Vágner), 59. Brož (Hendrich)  Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1.
SK Kadaň: Strmeň (29. Kaššák) - Schmidt, Szakal, Trefný, Tejnor, Havel, Mazanec, Kolčava - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Stoklasa, Chlouba, Seman - Ton, Kaše, Kämpf - Mainer, Račuk, Andres – Škorík.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Zukal, Drtina, Hendrich, Čížek - Třetina, Brož, Říha - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - Kubica, Macháň, Haluza - Budínský, Berger, Valášek.