Poprvé se v hradecké sestavě objevil americký obránce Jake Newton. Nato, že nastoupil do ostrého zápasu po půl roce, ukázal, že by mohl být značnou posilou. Na urostlém bekovi bylo od začátku vidět, že má velký přehled ve hře, dokáže využívat svoji mohutnou postavu a že ho to táhne dopředu. S rozehrávkou neměl žádný problém a několikrát pomohl založit přesným pasem rychlý protiútok.

To ale bylo na hře hostů v první třetině jediné pozitivum. Mountfield trpěl pod vytrvalým tlakem kohoutů. V defenzivě se dopouštěl řady místy až dětinských chyb. Po jedné takové otevřel skóre Strapáč (1:0). První střela Hradce přišla až v 9. minutě a na Konráda mířila až ze středního pásma… Přesto hosté odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu, kdy skvěle vyřešil brejk dvou proti jednomu Bednář a Dej vyrovnal na 1:1.

Ve druhé části se Hradec probral a začal být nebezpečnějším týmem. Tutovky spálili Jarůšek, Bednář a Šimánek. Hanáci pak trestali po parádním přenesení hry na Jaroměřského, který propálil Rybára ranou k tyči - 2:1. Hradec ale opět dokázal reagovat. Puku se zmocnil Bednář, natlačil se před Konráda a procpal puk do sítě (2:2).

Ve třetí třetině padly góly na obou stranách z přesilovek, a tak rozhodovalo prodloužení. Při něm byl vyloučen domácí Knotek a Jiří Šimánek ukončil čekání Mountfieldu na první venkovní vítězství v letošní sezoně.

Olomouc - Hradec Králové 3:4 v prodl.

Fakta – branky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, Ondrušek) – 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář, Dej), 62. Šimánek (Dietz). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Bláha, Špůr. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 0:1.
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Holec, Herman, Burian – Fořt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Newton – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, Potulny, R. Pavlík – Nedvídek, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.