Přesto tu jedna pozitivní zpráva je: návrat mezi mantinely oznámil René Vydarený! Jeden z nejlepších extraligových zadáků se zranil zkraje letní přípravy, musel na operaci a nestihl začátek ročníku. Teď už je připravený hrát.

„Renda letos neodehrál ještě ani jedno utkání. Musíme být trpěliví. Postupně musí nabrat zápasové zkušenosti -   jak si má najet hráče, zvyknout si na odrazy. Je to něco úplně jiného než na tréninku," zamýšlí se Jiří Kučera, pobočník kouče Petera Draisaitla.

Jak si Kacetl vedl loni
Statistika: Po většinu předchozí sezony kryl záda Pavlu Kantorovi. Naskočil pouze do 11 utkání, ve kterých měl procentuální úspěšnost zásahů 90,2. Ve čtvrtfinále  play off proti Zlínu se do brankoviště postavil na 2 utkání s úspěšností 91,6 %.

Nejlepší zápas: Na víkend v polovině ledna jen tak nezapomene. V pátek si připsal první čisté konto v kariéře proti mistrovské Plzni, o dva dny později podal excelentní výkon proti Spartě, kterou dorazil třemi chycenými nájezdy.

Kapitán českých mistrů světa z roku 1996 moc dobře ví, o čem mluví. Vletět do sezony bez zápasové praxe není žádný med. Ke všemu, když se od vás coby výrazné persony čeká ihned vysoký stupeň kvality. „Renda je ale takový hráč, že půjde s formou rychle nahoru," je si jistý Kučera.

Sám Vydarený nechtěl o svém návratu na led hovořit. Žádost o rozhovor zdvořile odmítl, prý až po zápase. Před premiérou nechce být rušen.

Na svoji osobu jistě cítí tlak. I když půjde o jeho úvodní představení v sezoně, hned se postaví do první obranné dvojice a rovněž bude řídit přesilové hry. Prostě tak, jak je po celou kariéru zvyklý.

Navíc Hradec potřebuje nutně zvednout úspěšnost jejich využití. Zatím promění v průměru každou desátou přesilovku, což ho řadí až na předposlední místo v soutěži!

Třeba Litvínov využije každou třetí početní výhodu.

„Ano, René by nám mohl hodně pomoct. Sám říkal, že už si vybavuje, jak jsme to hráli loni," směje se Jiří Kučera.

Na změnu dojde i v brankovišti. Jednička Pavel Kantor má po zápase v Plzni drobné problémy s třísly, v brance ho nahradí Ondřej Kacetl, v předchozí sezoně hradecký gólman číslo dvě.

V novém ročníku je situace jiná. Klub chtěl dát Kantorovi více klidu na práci, Kacetlovi našel vytížení v prvoligové Jihlavě. Jako záskok měl být připravený mladý Jaroslav Pavelka, ten však po zranění teprve začal s tréninkem.

Hokejová extraliga
8. KOLO – pátek 17.00: Třinec – Karlovy Vary, 17.30: Zlín – Sparta Praha, 18.00: Hradec Králové – Mladá Boleslav, Brno – Plzeň, Liberec – Pardubice, 18.20: Olomouc – Vítkovice (ČT sport).

Proto se vrací Kacetl, hodnotná náhrada za Kantora. Jisté je, že si střihne celý víkend – dnes domácí mač proti Mladé Boleslavi, v neděli si zachytá v Třinci (17.20, ČT Sport).

Mladá Boleslav nevstoupila do extraligy vůbec špatně. Po sedmi kolech má na kontě tři vítězství a čtyři porážky. Přesně opačnou bilanci než Hradec. Nejvíce zaujala na Spartě, kde dokázala vyhrát 4:3. V kádru „škodováků" se to hemží zkušenostmi. Prim udávají matadoři Výborný a Broš. Ne, tohle není klasický nováček, snad pouze na papíře.

„Mají velmi zkušené mužstvo, jsou delší čas pohromadě a na jejich projevu je to znát," chválí je Jiří Kučera.

Po pátečním večeru by jistě mnohem radši pochválil své svěřence.