Osmadvacetiletý hokejista přišel do Dynama před sezonou z Mladé Boleslavi. Nedělní duel pro něj bude pikantnější i z toho důvodu, že je rodákem z Hradce Králové. Již po základní škole ovšem zamířil na sever Čech.

„Odešel jsem do Liberce, proto se nyní spíše považuji za Liberečáka. V Hradci jsem se narodil, mám tam rodinu, ale v Liberci jsem již dlouho," říká Bárta. Z jeho ročníku nikdo v současném týmu Mountfieldu nepůsobí. „Na základku jsem chodil s Kubou Nakládalem, který hrál tady v Pardubicích, ale jinak s nikým v kontaktu nejsem," dodal Bárta.

I když se derby blíží, v pardubické kabině zatím nebylo na pořadu dne. „Vůbec jsme se o tom nebavili. Vždy máme před sebou jen ten nadcházející zápas. Potřebujeme sbírat body. Až to bude aktuální, tak si k tomu v sobotu a v neděli před zápasem něco řekneme."

Jako hráč Boleslavi zápasy mezi Pardubicemi a Hradcem příliš neprožíval. „Bral jsem to jako každý jiný zápas. Vždy jsem si akorát přečetl, že tam byly vyhrocené momenty," prozradil.

To se teď ovšem změní. V neděli zažije premiéru. „Do takového zápasu jsem ještě nenastoupil. Pouze v létě v přípravném utkání, ale to jsem bohužel nedohrál. Říká se, že to je jeden z největších zápasů. Těším se," uvedl Michal Bárta.

Očekává se znovu zajímavá podívaná před zaplněným stadionem. „Hráče  atmosféra určitě vybičuje k lepším výkonům. Věřím tomu, že zápas bude mít náboj. Pro nás je především důležité, abychom tam urvali nějaké body. To je jediné, co nás zajímá."