Když se jihočeský rodák představil naposledy v extraligovém utkání, slavil spolu s plzeňskými indiány v sezoně 2012/13 mistrovský titul. Ve stejném ročníku ho draftoval tým Nashville Predators, kam brzy poté zamířil. V zámoří působil s krátkou pauzou, kdy vypomohl v KHL Slovanu Bratislava, do konce uplynulého ročníku. Poté se rozhodl pro přesun do vlasti, konkrétně do Hradce Králové.

Na východě Čech by se měl zkušený brankář stát oporou týmu, v což doufá také generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsme rádi, že jsme na pozici jedničky sehnali českého gólmana, který si již úspěšně extraligu zachytal. Budeme na něho hodně spoléhat a musím říct, že z dosavadních jednání s Markem mám výborný pocit,“ prozrazuje Aleš Kmoníček na adresu 193 centimetrů vysokého brankáře.

S gólmanem, který chytá v opačném gardu, bude denně pracovat trenér brankářů Robert Horyna. „Po odchodu obou gólmanů jsme usilovně sháněli kvalitního brankáře, který by splňoval kritéria na pozici číslo jedna, což se podařilo. Jde o kvalitního gólmana, který chytal NHL, byl v reprezentaci, poslední sezonu strávil na farmě. Pro Marka je návrat do Čech motivací, aby se dostal znovu na pozici, na které byl před odchodem do zámoří. Věřím, že naše spolupráce bude oboustranně prospěšná,“ přeje si člen hradeckého realizačního týmu.

Ilustrační fotografie.
Glosa Jiřího Fejgla: Vzkaz z Hradce: Dynamo, díky