Ve středu poprvé v historii můžete vyrazit na hokejové derby dvou východočeských vysokých škol. Univerzita Pardubice proti Univerzitě Hradec Králové. Od 18 hodin v pardubické ČEZ Areně se rozhodně nebude hrát jen tak nějaký pouťák.

„Jezdil jsem na akademická mistrovství do Slaného a vždycky, když jsme hráli proti Hradci, tak mi přišlo, že oni skáčou hlavou do střel, jen aby porazili Pardubice. Proti nám se vždycky strašně vyhecovali," říká útočník extraligových Pardubic Lukáš Radil.

Jemu derby o jeden studijní rok uteklo. Na jaře se stal inženýrem…

„Z toho pohledu, že už mám celou školu za sebou, tak mi líto není, že nehraju. Bylo to hrozné martyrium. Určitě se na zápas půjdu podívat, zajímá mě to. Z univerzity přijde asi docela dost lidí. Třeba pak litovat budu, že nemohu být na ledě" culil se.

Základní info
Datum: 8. října 2014 od 18.00
Místo:
ČEZ Arena Pardubice
Vstupné:
zápas – 100 Kč (studenti obou univerzit 70 Kč); 
afterparty – 200 Kč (studenti obou univerzit 80 Kč); zápas a afterparty – 200 Kč (studenti obou univerzit 150 Kč). * samostatně se neprodává
Ostatní informace na: www.derbyuniverzit.cz

Na hokejovém derby vysokoškoláků se obě univerzity a oba extraligové kluby dohodly hlavně kvůli extrémnímu zájmu o velké hokejové derby. Všechna dosavadní utkání mezi Pardubicemi a Mountfieldem byla vyprodána. „Oba kluby pak mají velký zájem spolupracovat s univerzitami, které zaštiťují tisíce studentů v obou městech. Obě univerzity jsou, stejně jako hokej, výkladní skříně Pardubic a Hradce," říká generální manažer Pardubic Ondřej Šebek.

Testovací první ročník ukáže, jak bude nastaven koncept dál. V Brně se třeba myšlenka docela dobře chytla, velký hokejový turnaj vysokých škol se každoročně koná i v Praze. „Odpíchneme se od prvního zápasu. Derby by se mohlo konat jednou ročně a pořadatelství by se mělo střídat, jednou tady, příště v Hradci. Budeme reagovat na to, jak se akce uchytí a jaký o ni bude zájem," potvrzuje Šebek.

Podle Lukáše Radila není nápad se studentským derby a následnou pozápasovou after party pro všechny návštěvníky i účastníky akce vůbec k zahození: „Po zápase to bude velký mejdan určitě. Myslím, že tady by se z toho tradice mohla stát také. Jsem vážně zvědavý, jakou bude mít hokej úroveň a jak bude zápas vyhecovaný."

Patronem nového derby se stal Dominik Hašek, na střídačky obou celků se postaví legendy. Pardubickou bude mít pod palcem Vladimír Martinec, hradeckou zase Jan Hrdina.

„V řadách hokejistů bylo a je hodně akademiků, byli bychom rádi, kdyby se v těchto týmech objevili, pokud jim to povinnosti dovolí. Někteří mají zápasové povinnosti v první a druhé lize, ale snad nastoupí co nejsilnější týmy," věří Ondřej Šebek.

Na soupiskách jsou tři  hokejisté, kteří patří extraligovým celkům. Univerzita Pardubice nasadí Jaroslava Moučku a Jana Škvora, soupeř René Piegla.

„Poděkovat  musíme i rektorům obou univerzit, kteří k myšlence přistoupili velmi aktivně. Věřím, že tahle idea bude dlouhodobá," dodal.

Tak kdo, Pardubice, nebo Hradec?