Po třech nulových zápase hokejisté Hradce Králové zabrali. Ve 4. kole extraligy porazili po prodloužení silnou Plzeň 4:3. Výhru zařídil geniální gól forvarda Andrise Džerinše.

Jeden z klíčových okamžiků duelu přišel v poslední minutě druhé třetiny. Během ní byla Plzeň střelecky jasně aktivnější, vedla, ale Hradec se dostal do hry díky chybě kapitána Škody Petra Kadlece.

Tomu doslova ukradl puk Lukáš Vopelka a po jeho nahrávce srovnal Roman Kukumberg. Puk skončil v síti tři vteřiny před závěrem druhé části.

Druhá trefa Mountfieldu viditelně prospěla. Ve třetí části hrál nejlepší hokej v sezoně a navíc udeřil v početní výhodě. Ve 44. minutě skočil do střely Koukal a pokořil Miroslava Svobodu.

Jenže ani to k prvnímu vítězství za tři body nepomohlo. Domácí byli totiž dvakrát v zápase vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Druhý prohřešek ve 46. minutě potrestal svým druhým úspěchem kanonýr Dominik Kubalík.

První vítězství nakonec přišlo. V prodloužení Džerinš ujel zadákům a rozhodl vypjatý duel.

Hradec Králové - Plzeň 4:3 po prodl.

Fakta – branky: 30. Cibulskis (Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Zigo, Jarůšek) – 7. Hollweg (Preisinger, Sklenička), 33. Kubalík, 46. Kubalík (Stach, Gulaš). Rozhodčí: Bejček, Pešina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. Diváci: 4409. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 1:0.
Mountfield Hradec Králové: Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič – Bednář, Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal, Zigo – Köhler, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Miškář, Čáp. Trenér: V. Sýkora.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík, Kvasnička – Gulaš, Mertl, Schleiss – Straka, Stach, Kubalík – Kratěna, Kracík, Kindl – Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenér: Mar. Straka.