Jdeš do útoku! Slyšel Ondřej Poživil od kouče. A s ním i jeho další dva parťáci z obrany.

Šílený nápad?

Zpočátku možná, ale v praxi se osvědčil.

Hokejisté Hradce Králové mají v play off nedostatek zdravých útočníků, tak Jiří Mička složil čtvrtou formaci výhradně z beků.

Nejčastěji to vypadalo asi takto: Čížek, Bendík – Lesák, Chmelíř, Poživil.

Čistokrevná lajna borců, kteří mají ve smlouvě v kolonce pozice shodně napsáno: hokejový obránce!

„Je to něco úplně jiného. Na ledě se musíte pohybovat úplně jinde, musíte dávat pozor, abyste nepropadl. Ale pro mě je to velké zpestření,“ překvapil názorem Ondřej Poživil bezprostředně po čtvrtém zápase série s Jihlavou, který Hradec vyhrál 4:2 a čtvrtfinále srovnal na 2:2.

„Máme přebytek obránců a nedostatek útočníků. Trenér se takto rozhodl a zatím to vypadá, že mu ostudu neděláme,“ ušklíbne se hradecká šestašedesátka.

Jak funguje domluva pětky plné obránců?

Zaklínadlo zní: Jednoduchost!

„Maximálně dvěma nahrávkami se chceme dostat k nim do třetiny. Nebo se snažíme kotouč nastřelit. Hlavně to chce nic nevymýšlet. A pak bojovat a bojovat,“ vysvětluje Poživil.

Zatím to funguje.

Psi obranáři neinkasovali, dokonce měli dvakrát šanci vstřelit gól. Václav Lesák ale v koncovce selhal.

„V podobném složení jsme hráli už v Olomouci a Lesi tam měl také dost tutovek. Už si z něho děláme srandu a ptáme se ho, kdy to promění,“ směje Poživil. Pak však už ve vážném duchu dodává: „Náš úkol zní, hlavně branku nedostat, což se zatím daří.“

Pokud společně naskočí i do pátého mače v Jihlavě, problém s tím mít nebudou.

„Vůbec by nám to nevadilo. Navíc si myslím, že nehrajeme ani moc špatně.“

Třeba se konečně trefí. Hradec by to v úterý moc potřeboval.

Pojeďte do Jihlavy!

Fanclub hokejistů HC VCES pořádá zájezd na zítřejší čtvrtfinálové utkání č. 5, které se hraje od 17.30 v Jihlavě. Odjezd autobusu je ve 14.30 od hradeckého zimního stadionu. Cena pro nečleny fanclubu: 170 Kč, pro členy: 100 Kč. Přihlášky na telefonním čísle 775 301 233.