Jenže v Rusku o Hudáčka zájem nebyl a tak kolem něj začaly kroužit extraligové kluby. Chvíli to vypadalo, že zamíří právě do Hradce, tato volba i kvůli nevoli fanoušků padla. S Kladnem už to klaplo, když se na jeho příchodu podílel především kapitán Středočechů Radek Smoleňák.

Extraliga - 47. kolo: Mountfield HK - Rytíři Kladno.
Hradec uťal černou sérii proti oblíbenému Kladnu. S ním přijel i gólman Hudáček

„Jmen moc nebylo. Bohužel jsme přišli o Brízgalu, který nás v sezoně hodně držel, ale jeho návrat nebude jednoduchý. Bylo potřeba něco vymyslet, padala různá jména, nakonec nám z toho vyšel Hudy a já věřím, že nám pomůže,“ komentoval situaci ohledně gólmanů Smoleňák.

Nedávno s Hudáčkem jednal Mountfield, kvůli jeho postojům i velké nevoli fanoušků se s ním nakonec nedohodl…
Koukám pouze na nás, na Kladno. Chci, abychom vyhrávali zápasy. Politiku vůbec neřeším.

Takže vám to nevadí?
Vidění světa je každého věc, já řeším pouze nás. Kdybych měl hrát jen s tím, kdo má stejné politické vidění jako já, týmy, kde jsem hrál, by vypadaly jinak.

Radek Smoleňák během středečního zápasu v Hradci Králové.Radek Smoleňák během středečního zápasu v Hradci Králové.Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HK

Bylo ve hře, že naskočí už ve středu?
Tohle já neřeším. Až bude připravený, vlétne na to a jsem přesvědčen, že nás posune dál. Pro nás je důležité, že nám chce pomoct. Vím, že vás to zajímá, ale o politice se bavit nebudu.

Proti Hradci jste neodehráli špatné utkání, ale body nemáte, proč?
Už se budu opakovat, je to několikátý zápas, kdy opticky saháme po bodech a vždycky těsně prohrajeme. Proměňování šancí, totální nedůraz kolem branky a v obranném pásmu, to nám je prohrává.