Už dlouho dopředu avizoval, že půjde o dojemný návrat, a to se do puntíku potvrdilo. Kotel připravil pro Smoleňáka krásné choreo, které připomnělo, že na soutoku Labe a Orlice začal vychovávat oba syny.

„Je to víc než nějaké góly, body, medaile, peníze. Je to neskutečné a moc si toho vážím. Transparent bych si nejradši vzal domů a nalepil bych si ho, ale zase tak velký barák nemám,“ usmál se a vážně dodal: „Tohle se nevyrovná ani prvnímu zápasu v NHL či mistrovství světa, emočně je tohle úplně nejvíc.“

Se Lvy dosáhl Smoleňák na velké úspěchy. Druhé místo v lize mistrů, zisk Prezidentského poháru a loni extraligové stříbro. „Nevěděl jsem, co mě tady čeká, jak mě diváci přivítají. Doufal jsem, že mě přivítají, ale tohle bylo úplně nad rámec. Ukázalo to, jak skvělá organizace Hradce je a jak skvělí fanoušci jsou v tomto městě. Pro mě je to nejsilnější zážitek v kariéře. Doufal jsem, že to udržím, ale rozložili mě ještě před zápasem,“ popisoval svoje dojmy bývalý reprezentační kapitán.

Po úvodním buly šly emoce stranou. „Pak už jsem to moc nevnímal. Věděl jsem, proč jsem tady, abychom získali alespoň nějaký bod, což se nepodařilo. Když ale budeme pracovat, jak teď pracujeme, tak věřím, že se to k nám obrátí,“ doufá Smoleňák.

A opravdu. Rytíři se v ČPP aréně prezentovali dobrým, bojovným výkonem. Navíc už v 6. minutě šli do vedení. Hned vzápětí procedili kotouč za Lukáše podruhé, ale gól pro úmyslné kopnutí neplatil. „Asi rozhodčí usoudil, že to náš hráč kopl schválně a já se jen ptal, jak to viděli oni. Bylo by to pro nás lepší, bohužel. V zápase jsme měli dobré věci, ale máme problém se střílením gólů,“ uvědomuje si Smoleňák.

V brance Mountfieldu dostal poprvé v sezoně šanci Jan Lukáš a až na inkasovanou branku podal vynikající výkon. Kladenského kapitána ale nechala změna v hradeckém brankovišti naprosto v klidu. „Já si toho všiml asi v páté minutě, ale chytal dobře.“

Extraliga - 21. kolo: Mountfield HK - HC Rytíři Kladno.
Nejdřív rozpaky, pak zeď! Lukáš při premiéře za Lvy vychytal výhru nad Kladnem

Už v neděli se Rytíři utkají v důležitém mači dvou nejhorších extraligových celků s poslední Mladou Boleslaví. „Uvědomujeme si, že to pro nás je hodně důležitý zápas. Asi ten hlavní této poloviny sezony,“ uzavřel Smoleňák.