Oba týmy se znovu potkaly v Chomutově, kde je ruský tým na soustředění. Tentokrát měl zápas nepříjemnou tečku. Co se vlastně na ledě stalo?

„Hráč dojížděl nastřelený kotouč na úrovni brankové čáry, snažil se vystřelit a ztratil balanc. Přitom ovšem nepříjemně narazil hlavou a zády o mantinel,“ popsal ze svého pohledu pardubický trenér Miloš Holaň.

Smolná chvilka pro ruského hokejistu Alexandra Torčenjuka, který si úraz přivodil bez cizího zavinění a byl odvezen na další vyšetření do nemocnice. Podle prvotních informací utrpěl otřes mozku.

„Znám několik hráčů soupeře a budu zjišťovat, jak na tom bude. Jde jen o to, aby byl zdravý,“ uvedl kapitán Tomáš Rolinek.

Ruský soupeř po tomto momentu odmítl pokračovat v utkání. „My to musíme akceptovat, i když je to nepříjemné. Jen doufám, že to nebude nic vážnějšího,“ dodal kouč Holaň.

„Teď je jedno, jestli jsme sem jeli tři nebo čtyři hodiny. Vše jde stranou, hlavně ať je v pořádku,“ vzkázal obránce Petr Čáslava.

„Byl to silný soupeř, který by nám zase ukázal, na co bychom se měli zaměřit v tréninku. I tak mám za těch 17 minut určitý obrázek. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale pohotovost a rychlost zakončení nebyla dobrá,“ poznamenal Holaň.


Avtomobilist Jekatěrinburg – HC Dynamo Pardubice 2:0, předčasně ukončeno v 17. minutě.
Branky a nahrávky: 7:22 Popov (Gurkin), 11:16 Trjamkin (Vasilevskij).
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Miromanov, Čáslava, Holland, Gallet, Nedbal, Bučko – Svoboda, Bubela, Treille – Sýkora, Marosz, Rolinek – Mandát, Poulíček, Perret – Bortňák, Kratochvíl, Vracovský.