Paráda! Hradečtí hokejisté ukázali, že jsou ve velké formě. V úterním ostře sledovaném souboji prvního s druhým týmem tabulky dokázali dobýt třineckou Werk arénu, díky čemuž slavili páté vítězství v řadě. Východočeši po výborném výkonu lídra přehráli 2:0 a přiblížili se mu na čtyři body, navíc mají zápas k dobru.

TŘINEC – HRADEC 0:2
Fakta – branky a nahrávky: 40. F. Pavlík (Blain, Lev), 52. Jank (Jergl). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3181. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – O. Šedivý, P. Vrána, Martin Růžička – Chmielewski, A. Nestrašil, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Martynek, R. Szturc, Dravecký. Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Gaspar, Kalina, McCormack, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Šalda.

Dlouho to byla spíše bojovná a taktická bitva. Bylo jasné, že úvodní branka nejspíš rozhodne. A to se také stalo. V poslední vteřině druhé periody Mountfield využil přesilovku, když se přesnou ránou prosadil obránce Filip Pavlík. Uklidnění dal týmu kouče Tomáše Martince druhý gól z hokejky dalšího beka, v 52. minutě se přesně trefil Bohumil Jank, jenž dal pečeť na velké hradecké vítězství.

„Vyhráli jsme v Třinci, kde se jen tak nevyhrává. Porazili jsme aktuálně první celek tabulky. Pro naše sebevědomí je dobré, že vezeme tři body a cenný skalp,“ řekl Ladislav Čihák, asistent trenéra Mountfieldu.

„Soupeř hlavně ve druhé třetině dokazoval, proč vede. My měli velice dobrý vstup do zápasu, v první třetině jsme měli o trošičku lepší pohyb, byli jsme nebezpečnější. Třinečtí jsou ale zkušení, věděli jsme, že se zlepší, což se potvrdilo. Byli silní na puku, přidali na pohybu a měli jsme velký problém. Obrázek hry se najednou úplně změnil. Naštěstí nám padl gól v přesilovce a tím jsme si pomohli. Třetí třetina byla nahoru dolů, Třinec pořád tlačil a tlačil,“ doplnil Čihák.