Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje stihla ještě dva dny před Štědrým večerem nabídnout kompletní šesté dějství nadstavbové části. V elitní skupině byli hokejoví fanoušci zvědaví, jaké dárky jim hráči předčasně nadělí, ani na jednom ze tří stadionů však radost z vítězství domácích barev nezavládla.

Nejtěsnějším možným rozdílem vyzráli hokejisté vrchlabského Stadionu na soupeře ze Sokolova.
Tříbrankový náskok, pak strach o vítězství. Horalé doma konečně naplno zabrali

Lídr tabulky z České Třebové si například dojel pro výhru na led Chocně, kde prestižní derby sledovala návštěva kola 438 diváků. Každou třetinu zde hosté vyhráli rozdílem jediné trefy a zápas rozhodně nenudil, o což se přičinila i strana poražených.

V nervózním duelu díky obratu v závěrečné periodě uspěli hokejisté Chrudimi v hale Litomyšle a jeden atraktivní duel se hrál také na Královéhradecku. V souboji dvou nejlepších celků základní části hostil novobydžovský Stadion rivala z Nového Města nad Metují. Domácí po první dvacetiminutovce drželi náskok 3:1, který se neměnil až do 45. minuty. Pak ale hostující Černý svůj tým nastartoval k velkému obratu, který stejný hráč dokonal v první minutě prodloužení. V zápase Spartaku se v nadstavbě body dělily už počtvrté, v normální hrací době tým kouče Tomáše Topola ještě nikdo neporazil.

Nadstavbová skupina A:

Stadion Nový Bydžov – Spartak Nové Město nad Metují 3:4pp (3:1, 0:0, 0:2 – 0:1)

Fakta – branky a asistence: 4. Eis (Kubišta), 15. Novák (Kulhánek, Pilný), 16. Kubišta (Zmítko) – 12. Maršík (Mach), 45. J. Černý (Maršík), 51. Hynek (J. Černý), 61. J. Černý (Hynek, Pohl). Rozhodčí: Veselý – Šesták, Karlík. Vyloučení: 6:7, navíc Vitebský (NME) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 120.

HC Stadion Nový Bydžov: Veselý (Schovánek) – Zmítko, Březák, Bezděk, Spal, Malý, Kulhánek, Novák – Hlaváček, Jebavý, Šuvara – M. Černý, Eis, Divíšek – Kubišta, Pilný, Chára – Postolka. TJ Spartak Nové Město: Biegl (Vik) – Pohl, Klust, Borovec, Dostál, Vitebský – J. Černý, Hylena, Maršík – Petr, Mach, Březina – Hynek, Reichmann, Knotek.

HC Spartak Choceň – HC Kohouti Česká Třebová 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 8. Šeda (Hemský), 17. L. Pilař (Martinec, Šeda), 23. M. Půlpán (Šeda, Martinec) – 13. Veverka (Polodna, Schejbal), 15. Augustin (T. Prachař, Sedlák), 17. T. Prachař (Pavlovský, Augustin), 25. Schejbal (Ruda, Rozlílek), 27. Fúzik (Polodna, Pavlovský), 58. Polodna (Plášek). Rozhodčí: Čížek – Landsmann, Švejda. Vyloučení: 5:10, navíc Lichtág – Ruda oba 5 minut + OK. Využití: 2:1. Diváci: 438.

HC Spartak Choceň: Valenta – Pazdera, Faltys, Lichtág, Škvor, Novák, Šeda – M. Půlpán, Vlček, M. Pilař – L. Pilař, Knytl, P. Prachař – Hemský, Martinec, Krejza. HC Kohouti Česká Třebová: Vlk – Sedlák, Jemelka, Blažej, Schejbal, Daněk, Král, Havránek – Augustin, T. Prachař, Pavlovský – Veverka, Polodna, Plášek – Ruda, Fúzik, Rozlílek – Čada, Stolín.

HC Litomyšl – HC Chrudim 5:6 (2:1, 1:1, 2:4)

Fakta – branky a asistence: 9. Stoklasa (Jakubec, Ostřanský), 18. Stoklasa (Ostřanský), 39. Bláha (Havlík, Voříšek), 55. Voříšek (Bláha), 58. Stoklasa (Ondráček) – 20. Machač (Novák), 34. Plch (Kišš, Machač), 47. Plch (Machač), 48. Plch (Kišš, Machač), 53. Koreček (Polák), 57. Karásek (Kišš, Machač). Rozhodčí: Vepřovský – Říha, Javůrek. Vyloučení: 9:5, navíc Ostřanský, Horáček OK, Bažant – Dobiáš (oba 5 minut + OK. Využití: 2:2. Diváci: 121.

HC Litomyšl: Horáček (53. Nimmerrichter) – Stoklasa, Večeřa, Ostřanský, Jakubec. Barkóci, Voříšek, Dostál, Jankovský, Vaňo – Havlík, Dvořák, Ondráček, Bláha, Bažant, Zahradník, Švec. HC Chrudim: Dominik Cvrček (Dosoudil) – Budínský, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Secký – O. Polák, J. Polák, Koreček, Dobiáš, Karásek, Novák, Štěpánek, David Cvrček, Polák Jiří, Kišš, Formánek, Plch.

Nadstavbová skupina B:

SK Třebechovice pod Orebem – HC Trutnov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 8. T. Drašnar (Wolf), 21. Jušta (Wolf, Kostka), 29. Jušta (Wolf, Kostka), 55. J. Drašnar. Rozhodčí: Veinfurter – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 98.

Hokejisté Nové Paky berou z derby proti Hronovu dva body. Dlouho to však vypadalo spíš na výhru hostů.
Famózní obrat Bruslařů v ligovém derby. Rodos si hravě poradil s Vlky z Jablonce

SK Třebechovice: Petrů – Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Podzimek – Wolf, T. Drašnar, Jušta – Šeda, Matouš, Beránek – Vik, J. Drašnar, Menyhárt – Javůrek. HC Trutnov: Pluháček – Zákravský, Mlčák, L. Junek, Jakub Tatar, Novák, Smékal, Janoušek, Šimoníček, Chytráček, Oppelt, Rada, Křížek, Gabriel.

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 9. Cejpek (Bříza), 23. Matýs (Bříza), 25. Kulhánek (Chvojka, Havel), 36. Králíček (Kulhánek), 41.Cejpek (Bříza, Homola), 51. Bříza (Cejpek, Beneš) - 21. Čikl (Marek), 27. Marek (Cach, Janků), 60. Čikl (Cach, Netolický). Rozhodčí: Kolář – Teplý, Schaffer. Vyloučení: 7:3, navíc Krč 10 minut + OK. Využití: 1:1. Diváci: 105.

HC Hlinsko: Saifr – Beneš, Fink, P. Lenoch, Š. Lenoch, Hamák, Sekyra – Havel, Chvojka, Brožek, Bříza, Homola, Cejpek, Zdražil, Kulhánek, Králíček, Matýs. HC Slovan Moravská Třebová: Ryšavý – Minařík, Janků, Dubovči, Faltus, Veselský, Netolický, Máša – Marek, Krč, Čikl, Vysloužil, Cach, Hroch, M. Filip.

1. Třebechovice 5 3 2 0 0 24:14 13
2. Moravská Třebová 5 3 0 1 1 32:23 10
3. Lanškroun 4 3 0 0 1 24:12 9
4. Hlinsko 6 2 1 1 2 31:31 9
5. Trutnov 5 2 0 0 3 16:23 6
6. Polička 4 1 0 0 3 13:21 3
7. Opočno 5 0 0 1 4 24:40 1