Vše je na dobré cestě, aby se v Hradci Králové od září skutečně hrála tuzemská nejvyšší soutěž.

Bývalý vynikající obránce připustil, že stav stadionu zhruba odpovídal tomu, co předpokládal. „Neshledali jsme žádné závažnější problémy, až na chybějící videosystém, což se intenzivně řeší," řekl ČTK Řezníček. „Z mé strany panovala spokojenost, lidé v Hradci jsou vstřícní, pečlivě si zapisovali naše poznámky a jsou připravení dořešit všechny nedostatky," doplnil Řezníček.

K těm nejvýraznějším patřily vedle chybějícího videosystému kabina pro hosty a také videokabina, které zatím neodpovídají licenčnímu řádu. „Probíhají stavební úpravy, a i když ne třeba vše se řeší hned najednou nyní, jsou naplánované práce na všech věcech tak, aby se stihlo dát vše do pořádku," přiblížil Řezníček.

Licenci by proto mohli Královéhradečtí obdržet ke konci srpna. „Tam je na programu výkonný výbor a budou udělovány licence i pro ostatní kluby. V Hradci mám naplánováno ještě několik dalších kontrol, přičemž poslední má být okolo 20. srpna. Pokud tam bude vše v pořádku, pak dám návrh na přijetí do extraligy," nastínil Řezníček, podle něhož je však důležitá zároveň legislativní stránka celého přesunu klubu z Českých Budějovic.