„Dostat tolik branek v oslabení je šílený. Přitom si celou sezonu říkáme, že děláme špatný fauly, ale nedokážeme se toho vyvarovat,“ naříkal po prohře 5:3 v otvíracím duelu série hradecký kapitán JAROSLAV ROUBÍK, autor dvou gólů.

Do série jste vstoupili neúspěšně. Proč?
Zápas jsme nezačali špatně, dali jsme gól, ale od té doby jsme začali dělat strašně faulů. To nás hrozně poškodilo, ubývali nám síly.

Čtyři z pěti branek jste dostali v oslabení, což rozhodlo.
Jasně. Dostat čtyři góly v oslabení je šílený. Přitom si celou sezonu říkáme, že děláme špatný fauly, ale nedokážeme se toho vyvarovat.

V první třetině jste dal dvě branky a za stavu 2:2 zřejmě i třetí, kterou rozhodčí neuznali. Byl puk za čárou?
Když kotouč cinkl o břevno, tak dlouho někde byl, než vypadnul ven. Kdyby to vlítlo rovnou do břevna, tak se hned vrátí ven, což se nestalo. Myslím, že to měla být branka.

V první lize se video nepoužívá. Myslíte, že alespoň v play off by měla být možnost spornou situaci zkonzultovat?
Nevím jestli ve čtvrtfinále, ale v dalším průběhu by už video na stadionu být mělo. Tam už jde o postup. Spoustu mužstev do toho dává strašně moc peněz a může se stát, že takový moment může třeba rozhodnout o osudu série.

V závěru zápasu jste se mocně hnali za vyrovnáním. Za stavu 4:3 jste měl ideální možnost srovnat.
Nechci říct, že jsem to zkazil, ale nevyšlo to. Dobře jsem si položil brankáře, pak nevím, jestli mi puk skočil, ale zvedl jsem ho moc. Kdybych trefil branku, tak to byl gól.

I když jste prohráli, tak jste si potvrdili, že se s Vrchlabím dá hrát. Souhlasíte?
Celou sezonu víme, že to s nimi jde. Jenom si to kazíme nedisciplinovaností. Ve čtvrtek začínáme od nuly, série to bude ještě dlouhá. Jak říkám, když nebudeme faulovat, tak můžeme uspět.