Přitom Hradečtí v utkání dvakrát vedli. Brankou na 2:1 pro hosty se na tomto faktu podílel kapitán Východočechů JAROSLAV ROUBÍK. Zároveň však patřil k neúspěšným exekutorům nájezdů na straně hradeckého celku.

První hokejová liga pokračuje ve zrychleném tempu. Během pěti dnů odehraje většina mužstev tři zápasy. Netýká se to však týmu HC VCES, jenž má duel s Ústím nad Labem z minulé soboty přeložený na 13. října. Již dnes však hradecké hokejisty čeká další soupeř, a to Most.

Pomohla vám výrazně k zisku prvního bodu na ledě soupeře úvodní rychlá branka?
Určitě to pro nás bylo dobré. Zpomalili jsme tím tlak Olomouce, čímž jsme jí neumožnili nástup hned v úvodu. Sami jsme se mohli lépe dostat do tempa.

Zkraje druhé části Olomouc vyrovnala, ale vy jste znovu strhl vedení na stranu Hradce. Jak byste popsal svoji trefu?
Byla to taková klasika. Odebrali jsme soupeři puk na jeho modré čáře. Jirka Kadlec ho potom zavezl po křídle, dal mi ho do středu, kde už jsem jen ujel a dal jsem gól.

Domácí vyrovnali z trestného střílení, o kterém se hodně spekulovalo. Jak jste viděl celou situaci?
Vůbec jsem si nevšiml, že by Filipu Luňákovi vypadla hokejka. V brankovišti mu ji asi někdo vykopl nohou. Ale záleží na rozhodčím, jak to posoudí. Já jsem popravdě tu situaci ani pořádně neviděl.

Utkání dospělo k nájezdům, které se vám dlouhodobě příliš nedaří. Ani tentokrát jste neuspěli. Čím to?
Ani nevím. Asi máme málo klidu na hokejkách. Taky už nám trochu chyběly síly, protože jsme byli desetkrát vyloučeni. Každé oslabení potom stojí hodně sil. Ale myslím si, že to bylo hlavně o nedostatku klidu.

Pomohla podle vás týmu změna formací, kdy se trenér Pazourek vrátil k loňskému složení jednotlivých řad?
Každá změna je pro mužstvo samozřejmě určitým oživením. Co se týče jiného rozdělení formací, řekl bych, že to bylo přínosem pro hru.

Již dnes vás čeká Most. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Každopádně budeme chtít doma vyhrát. Bylo by dobré, kdybychom v úvodu byli aktivnější a zkraje zápasu bychom mohli dát nějaký gól. To by nám jistě pomohlo.