JAROSLAV ROUBÍK má totiž velmi reálnou naději, že v příští sezoně znovu po sedmi letech přetáhne přes hlavu dres s velkým S na prsou. S úřadujím mistrem české extraligy Spartou Praha se kapitán HC VČE Hradec Králové dohodl na střídavém startu.

Ale, fanoušci nebojte se! O svoji modlu nepřijdete. Devětadvacetiletý útočník podle všeho zůstane kmenovým hráčem Energetiků. „Vypadá to tak, že sezonu normálně odehraju v Hradci,“ tvrdí Roubík.

Oslovení Spartou těší každého hokejistu, ale vy z toho musíte mít extra radost, ne?

Určitě. Přece jenom jsem sparťan. Odjakživa jsem tam hrál. Dohodli jsme se na střídavém startu. Doufám, že si tam nějaký zápas zahraju.

Zaskočil vás telefonát od generálního manažera Petra Břízy?

Měl jsem z toho strašně příjemný pocit. Jednal jsem jak s Petrem Břízou, tak se sportovním manažerem Miroslavem Kunešem. Bylo to fajn.

Za Spartu jste hrál naposledy před sedmi lety. Doufal jste, že se ještě do Holešovic podíváte?

Přiznávám, že trošku ano. Smlouvu mám však v Hradci, takže s největší pravděpodobností budu pokračovat zde.

Z mistrovského kádru odešli útočníci těžkého kalibru – Hlaváč, Hlinka či Kratěna. Byl ve hře i klasický přestup?

Možná se o tom jednalo, ale Sparta má spoustu hráčů v různých týmech. Vyšel z toho nakonec střídavý start.

Pojďme pryč od Sparty. Připravujete se již na svou šestou sezonu v hradeckém dresu. Liší se pod novým trenérem Pazourkem tréninková náplň na suchu?

Je to stejné jako každý rok. Posilovna, běh, kolo a různé sportovní hry. Letní přípravy jsou vesměs stejné ve všech klubech. Možná se to jen malinko upravuje podle představ trenéra. Zásadně změnit tréninkový plán se snad ani nedá. Kdo má víc peněz, tak může jezdit na zahraniční soustředění. To je asi jediný rozdíl.

Tento týden vám však galeje skončí a rozjedete se na dovolenou. To se asi hodně těšíte, ne?

Rozhodně. V létě se furt jen trénuje, je to hodně namáhavé. Navíc jsme měli v Hradci hodně dlouhou sezonu a ani celý měsíc si neodpočinuli. Dovolenou si pěkně užiju.

V druhé polovině července vyjedete na led. Snad každý hokejista přivítá, až si zase zaváže brusle.

Nedávno jsem v televizi viděl nějaké hokejové šoty, tak jsem si hned říkal, že se těším na led. Do třiadvacátého července si ještě musím počkat.

Od nové sezony se první liga bude hrát jiným systémem. Soutěž se rozdělí na dvě skupiny. Schvalujete novinky?

Změn bylo za poslední léta hodně. První ligu hraju už deset let, takže jsem toho dost zažil. Pamatuju si ještě na systém, kdy po základní části vítěz přímo postupoval do extraligy. Jestli bude současný model dobrý pro hokej, se uvidí až po skončení ročníku. Teď se k tomu nemá cenu obšírněji vyjadřovat. Osobně bych přivítal delší základní část. Čtyřiačtyřicet kol je málo.

Hradeckou kabinu zasáhl po úspěšné sezoně velký odliv hráčů. Nemáte jako kapitán týmu strach z toho, jak se bude příští rok vyvíjet?

Poslední dobou se nám v Hradci daří a každý rok panuje nejistota, abychom výsledky zopakovali. A že hráči odcházejí, je naprosto běžné a normální. Zase se budeme snažit udělat dobrou partu a chtít hrát nahoře. Nechceme zklamat naše fanoušky.

Poslední otázka, která prostě musí padnout. O odchodu trenéra Jeřábka se toho napovídalo a napsalo dost. Měl jste to být údajně vy, kdo šel za předsedou představenstva a tlumočil názor kabiny: pod Jeřábkem nechceme hrát!

Ne. Tak to určitě nebylo. Bavil jsem se o tom s generálním manažerempanem Višňákem a řeklmuna trenéra svůj názor. S panem Hermanemjsem také mluvil, ale odvolání trenéra bylo rozhodnutí vedení. Z hráčů nikdo za nikým nechodil s tím, žemá být pan Jeřábek odvolaný.

Co vám na Jeřábkovi vadilo?

Jednalo se jenom o maličkosti. Hráči jsou trenérovi podřízení, takže nebudu říkat, coměnebo kabině vadilo.