HC Chrudim – HC Dukla Jihlava
2 : 0

Od úvodního vhazování si vytvořili domácí převahu, která však končila daleko od Řehořovy svatyně. K jejímu bezprostřednímu ohrožení se prakticky nedostali. Po deseti minutách hry se začali osmělovat i hokejisté Dukly a po akci Čachotského to před Růžičkou pěkně hořelo. V brankovišti ale volný puk nedokázal doklepnout do sítě Hodek. V 15. minutě se Jihlavským povedlo přečíslení tří na jednoho, Suk ale nezakončil přesně. Chrudimští odpověděli příklepem Bělohlávka, který zkrotla lapačka Řehoře. Diváci se tak v úvodní třetině gólu nedočkali.

I ve druhé třetině pokračovali lítý boj o každou píď ledu, kterému chybělo to základní – góly. Přitom šance byly. Ve 24. minutě nejprve Řehoř zneškodnil příležitost Martince a J. šedy a ihned po vhazování i dorážku Krále. Za dvě minuty zase na druhé straně musel Růžička likvidovat vyrážečkou příklep Rytnauera. Domácí tlak narůstal, neudeřilo ale ani ve 35. minutě při velkém závaru u branky Dukly v přesilové hře.

O výsledku rozhodla osudová minela obránce hostí Březiny, který v 53. minutě nasměroval přihrávku přesně na hůl Blažka, který nabídkou nepohrdl a zavěsil puk „pod víko“ – 1:0. To Duklu rozhodilo a za dvě minuty ji dorazil pečetícím gólem Klejna.

Fakta – branky a asistence: 53. Blažek, 55. Klejna (Rákos).
Rozhodčí: Kubičík – Dřínovský, Svoboda.
Vyloučení: 2:3, bez využití.
Diváci: 620.
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0.

HC Chrudim: Růžička – Toužimský, P. Mocek, Suchý, Vágner, D. Mocek, Evan, M. Šeda, Malinský – J. Šeda, Martinec, Procházka – Zadina, Král, Žák – Slovák, Blažek, Bělohlávek – Klejna, Semorád, Rákos.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Dobrobvolný, Ficenc, Kašpar, Posmyk, Malena, Takáč, Březina, Zelený – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Fiedler, Hrbatý – Hanzal, Bezděk, Minčák – Man, Krupka, Suk.

RADEK PECINA