Vrátit se zpátky do boje o postup bude po sobotní „ráně pod pás“, kdy Pardubice rozhodly pouhých šest vteřin před závěrečnou sirénou, nesmírně těžké. Hradec přitom zase ukázal, že se vítězi základní části a asi největšímu aspirantovi na titul může rovnat. „Bohužel v tom zápase rozhodly znovu detaily, v nichž jsou Pardubice o krůček lepší,“ řekl hradecký kouč Tomáš Martinec.

Mountfield v utkání přitom dokázal otočit skóre, když se po úvodní brance Vondráčka prosadili hostující Jergl s Freibergsem, jenže domácí srovnali krok v dvojnásobné početní výhodě. „Soupeř měl druhý zápas po sobě dvouminutovou přesilovku pět na tři. Evidentně to vypadá, že ji bude mít každý zápas, takže se na tohle oslabení musíme zaměřit,“ uvedl rozhořčený Martinec, kterému se očividně nelíbili některé sporné verdikty rozhodčích.

Pardubičtí zvládli i druhou bitvu o východní Čechy. Dynamo tak ve čtvrtfinálové sérii vede již 2:0.
Dynamo urvalo i druhý zápas. V euforickém závěru vystřelil výhru Kousal

„Těžko vyhrát zápasy, když hrajete proti víc než dvaadvaceti lidem na ledě,“ přidal se k trenérovi i obránce Mountfieldu HK Ralfs Freibergs.

Velice nepříjemnou ťafku pak Hradci zasadil šest vteřin před koncem vítěznou brankou Kousal. „Pro nás těžká situace a těžký gól. Já jsem to přesně neviděl, ale hrozně nás to mrzí. Podle mě lidi, kteří se na zápas dívali, museli vidět, že jsme lepší tým. Chceme víc, jen nemáme štěstí,“ mrzí Freibergse.

Lvi dvakrát smolně padli, ale po výkonech, se kterými mohou být spokojeni a ani se toho nedá mnoho vytknout. Pokud v nich budou pokračovat, série se může překlopit na jejich stranu. Teď budou mít navíc dvakrát výhodu domácího prostředí a fanoušci v ČPP aréně je rozhodně poženou, aby nenáviděného soupeře dostali minimálně pod tlak.

Boj o východní Čechy pokračuje ve městě pod Bílou věží v úterý (19.00) a ve středu (18.00). „Vracíme se domů a to bude úplně něco jiného. Fanoušci nám pomůžou a věřím, že sérii zlomíme. Půjdeme si za tím, bude to super. Velký svátek pro celé město,“ těší se lotyšský bek Freibergs.