Měl to být zápas, ve kterém se Východočeši chtěli vrátit na vítěznou vlnu. A povedlo se jim to, byť až v prodloužení. Nicméně vítězství se nerodilo zrovna snadno.

Především úvodní třetina se nesla z obou stran ve značně ospalém duchu, větší vzrušení před oběma brankami chybělo. Ani po první pauze se mnoho nezměnilo, dvě nuly na ukazateli skóre svítily až téměř do poloviny střetnutí. To se trefil Kadlec a notně pozdvihl výkon svého mužstva. Výsledkem toho Hradec ještě do přestávky svůj náskok zvýšil.

Pokud domácí v závěrečném dějství chtěli své vedení hájit, případně navýšit, rozhodně se to nepodařilo. Záhy totiž pykali za dvojnásobné oslabení a nedlouho poté soupeř vyrovnal. Na rozhodující trefu v základní hrací době se žádné mužstvo nezmohlo, a tak následovalo pětiminutové nastavení.

V něm už na ledě dominovalo jediné mužstvo, a tím byl Hradec. Během chvíle si vytvořil několik vyložených šancí. Jednou zvonila tyč, jednou fantasticky zakročil hostující gólman. Vše umocnila ještě početní výhoda, v jejímž závěru domácí dokázali utkání rozhodnout.

Hradec – Třebíč 3:2 po prodl.

Fakta - branky a asistence: 29. Kadlec (Brož), 40. Kubeš (Čížek, Moskal), 65. Moskal (Vágner, Tvrdík) - 43. Rangl (Sláma, Dolníček), 46. Dolníček (Laš, Heřman). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 1132. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 – 1:0. HC VCES Hradec Králové: Koutský - Karlíček, Čížek, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Čáp - Kadlec, L. Brož, Kubeš - Moskal, Koudelka, Tvrdík - Látal, Šimoníček, Jindřich - Kubica, Macháň, Berger.