Jako válec se zatím letní přípravou valili hokejisté Hradce Králové. Mountfield kromě prvního rozehřívacího duelu s Kolínem (1:2), v němž nastoupil ve značně oslabené sestavě, dalších šest utkání vyhrál a soupeřům nastřílel dohromady 32 branek. Ve čtvrtečním utkání však narazil. Na ledě Liberce, svého extraligového soka, dostal za dvacet minut tři góly, ale reagovat už nemohl. Zápas v Home Credit Areně byl kvůli díře v ledové ploše v čase 29:50 předčasně ukončen. Liberec vedl 3:0…

Liberec – Hradec Králové 3:0 a nedohráno (1:0, 2:0). Zápas byl v čase 29:50 předčasně ukončen. Branky a nahrávky: 7. Ivan (Jelínek), 21. Filippi (Šmíd), 23. Ordoš (Klepiš, Birner). Liberec Kváča – Šmíd, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Vlach, Jelínek, Zachar – Najman, Klepiš, Klapka – Rychlovský, Čederle, Šír. Hradec: Lukeš – Nedomlel, Gaspar, Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Kevin Klíma, Cingel, Smoleňák – Jirásek, Lev, Orsava – Oksanen, Lalancette, Lamper – Budina, Štohanzl, Poppel.

Domácí Bílí Tygři, kteří v přípravě odehráli o čtyři přípravné duely méně než Východočeši, se ve zkráceném souboji ukázali jako živější tým. Už v 7. minutě skončilo za zády brankáře Štěpána Lukeše nahození Michala Ivana. Hradečtí měli také šance, ale klíč k překonání gólmana Petra Kváči nenašli. Střelecky se jim nedařilo tak jako v úterý proti Vídni Capitals (8:0). Zkraje druhé třetiny přidali další branky Tomáš Filippi a Jan Ordoš.

Na zvrat už nebyl čas. Vítězství Liberci hodila do klína díra v ledu, která se vytvořila v prostoru kruhu před jednou z branek. Liberečtí pořadatelé se skoro půlhodiny snažili ledovou plochu uzpůsobit, ale to se jim nepovedlo.

Přípravný zápas byl ve své polovině předčasně ukončen. Odveta stejných soupeřů se hraje v úterý 31. srpna v Hradci Králové (17).