Trutnov doma hostil Děčín a velmi důležitý duel v boji o play off měl navíc charitativní podtext. Oba soupeři totiž pomáhali vážnou nemocí trpící Vendulce, která svou přítomností v hale podpořila podkrkonošský klub a na konci utkání se mohla společně s dalšími fanoušky radovat z úspěšného výsledku. U trutnovské výhry 5:3 bylo dohromady 1210 diváků!

Tři body bral také lídr tabulky z Vrchlabí. Ten se v oslabené sestavě představil na půdě Jablonce nad Nisou, kde zvítězil stejným výsledkem jako Trutnov nad Děčínem. Dvěma góly se v zápase prezentoval hostující Štěpán Matějček.

O tři body usiloval také třetí podkrkonošský celek. A hokejisté Dvora Králové nad Labem k nim v Nové Pace zpočátku neměli daleko. V polovině východočeského derby vedli 2:0, aby však nakonec snaživý nováček skóre vyrovnal a nepříznivě se vyvíjející skóre otočil i v následujících samostatných nájezdech.

Při sobotním utkání se bude pomáhat nemocné Vendulce, která trpí velmi vzácnou a závažnou chorobou.
Draci jsou ve hře o důležité body. Navíc budou v zápase pomáhat Vendulce

Trutnov - Děčín 5:3

Trutnovští hokejisté v důležité partii potřetí v sezoně vyzráli na nebezpečný Děčín, když soupeře ze čtvrté příčky tabulky porazili před 1210 diváky 5:3. Nejskloňovanějším číslem večera ale tentokrát byla částka 149345. Právě tolik korun společně oba soupeři vybrali na dobrou noc. Přesněji na podporu vážně nemocné Vendulky, kvůli níž domácí k utkání nastoupili netradičně v růžových dresech.

Samotný duel se vyvíjel jako na houpačce. Draci dvakrát prohrávali, v polovině utkání je poprvé poslal do vedení Višňák, aby ve 48. minutě vyrovnával na 3:3 Kuchynka. Po krásné akci prvního trutnovské útoku se ale jako vítězný ukázal gól Jana Starého z 54. minuty. Jeho trefu pojistil při power-play soupeře minutu před koncem pátým gólem obránce Junek.

Fakta – branky a asistence: 15. Planý (TS), 22. Škvrně (Vácha), 31. Višňák (Starý, Kubinčák), 54. Starý (Kubinčák, Višňák), 59. Junek – 6. Volráb, 19. Balcar (Faigl, Oliverius), 48. Kuchynka (Faigl, Zdvořáček). Rozhodčí: Veinfurter – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1210. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:1.
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Krofta) – Junek, Vácha, Leder, Višňák, D. Jirásek, Suk, Kynčl - Starý, Janoušek, Planý – Škvrně, Fedulov, Kubinčák – Krsek, Tatar, Bucek – M. Poul.

V duelu béčka Trutnova s Hronovem padaly góly až ve třetí části

Jablonec n. N. - Vrchlabí 3:5

Oboustranně povedené utkání střelecky zahájil vrchlabský Chalupa, 21 vteřin před koncem úvodní části hry ale srovnal domácí Krejsa v přesilové hře. Hosté v utkání dopláceli na častá vyloučení, přesto byli lepším týmem a v průběhu druhé a třetí třetí utekli do náskoku 1:5. Trio Sýkora, Matějček, Hlaváč si přitom připsala po třech kanadských bodech.

Když už se zdálo, že duel dospěje k pohodové výhře favorita, snížili Severočeši na rozdíl dvou branek. Následně domácí zkusili i hru bez brankáře, další korekce už se ale nedočkali a přes sympatický výkon favoritovi podlehli.

Fakta – branky a asistence: 20. Krejsa (Homolka, Kačírek), 56. Kotyza (Nezbeda, Homolka), 58. Maďar (Plíhal, Bouřil) – 9. Chalupa (Hozák, Abrahám), 26. Matějček (Voženílek, Hlaváč), 35. Sýkora (Matějček, Hlaváč), 41. Hlaváč (Sýkora), 52. Matějček (Sýkora). Rozhodčí: Zavřel – Toman, Janíček. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2.
HC Stadion Vrchlabí: Abraham (Soukup) – Havránek, Jirků, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Mrňa, Urban, Bláha – P. Sýkora, Matějček, J. Hlaváč – Hozák, Kastner, Chalupa – F. Moník .

Nová Paka - Dvůr Králové n. L. 3:2sn

Dvorští hokejisté měli na ledě Nové Paky nakročeno ke třem bodů, to když v polovině zápasu vedli po trefách Brokeše a Svobody o dvě branky. Hosté měli i další šance, nováček soutěže ale před koncem druhé třetiny využil okének v soupeřově obraně a dokázal snadno vyrovnat.

V závěrečné periodě Rodos svůj výkon zlepšil, z hromady šancí ale vytěžil pouze dvě střely do tyče. Zápas tak šel do prodloužení. V něm byli lepší domácí hráči a nakonec se k nim přiklonilo štěstí v dlouhotrvajících samostatných nájezdech. Dvěma góly v nich o druhém bodu pro Novou Paku rozhodl Foerster.

Fakta – branky a asistence: 34. Dvořák (Hric, A. Půlpán), 38. Uchin (Mlčoch, Houška), rozh. náj. Foerster – 7. Brokeš (Valášek), 29. Svoboda (Matějíček, Havlas). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Dědek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 857. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0.
BK Nová Paka: Vacek (Mahdal) – Abraham, Mlčoch, Pohl, Müller, Suvorov, Bezděk, Houška, Holý – A. Půlpán, Ukhin, Hidveghy – J. Dvořák, Hnik, Kerekanič – T. Půlpán, Foerster, Hric – Vrba.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – M. Tondr, Valášek, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek – Ježek, Brokeš, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý, Sedláček.

RENOMIA ŽBL - 14. kolo: BK Žabiny Brno - BK Loko Trutnov 119:67. Nejlepší střelkyní trutnovského družstva byla Aneta Finková.
Basketbalistky Trutnova dostaly od Žabin 119 bodů

Další výsledek 33. kola: Mostečtí Lvi – Bílina 10:1.

Program 34. kola – středa 22. ledna 18.00: Vrchlabí – Trutnov, Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi, Děčín – Řisuty, Bílina – Jablonec nad Nisou.