Šance, že se HC Mountfield přestěhuje a klub opustí České Budějovice, se tak zvyšuje.

V pátek navíc vedení Jihočechů oznámilo, že odstupuje od své snahy pronajmout si stánky s občerstvením v Budvar areně a zajistit čepování oficiálního piva soutěže při svých domácích zápasech. Právě „spor o pivo" totiž stojí na počátku českobudějovických problémů.

Extraligové kluby jsou podle licenčních podmínek a smlouvy s marketingovým partnerem soutěže, společností BPA, povinny zajistit prodej smluvní značky piva. Město České Budějovice však o tom jedná i s Budějovickým Budvarem, jehož jméno aréna nese.

Předseda představenstva klubu Miroslav Schön v pátečním prohlášení po prostudování smlouvy mezi městem a Budějovickým Budvarem uvedl, že není možné v aréně čepovat jiné pivo než Budvar.

„Bylo by to jen divadlo. Nic by se tím nevyřešilo. Stejně bychom totiž nemohli zajistit čepování jiného piva než Budvaru, který však už není oficiálním partnerem extraligy," vysvětlil Schön důvody, proč klub již nemá zájem o pronájem stánků.

Schönn má v plánu se příští týden sejít s primátorem Jurajem Thomou. Čekají ho ale i další jednání se zástupci prvoligového Hradce Králové, o extraligu projevili zájem i představitelé Znojma a Jindřichova Hradce, s nimiž by se také měl sejít.

Přesto podle zpráv jsou Jihočeši s Hradcem na přesunu již domluveni a čekají jen na potvrzení podpory ze strany města. Údajně existuje i varianta, že by si obě města soutěže vyměnila.