Městská rada Českých Budějovic na včerejším mimořádném jednání rozhodla, že je ochotna zrušit smlouvu s Budvarem o propagaci pivovaru na hokejovém stadionu. Město prý tímto krokem chce přispět k tomu, aby hokejová extraliga zůstala na jihu Čech.

Zástupci klubu HC Mountfield se mezitím kvůli vleklému „sporu o pivo" domluvili na přesunu do Hradce Králové.

Stěhování už je na spadnutí. Čeká se jen na úterý a oficiální souhlas ze strany královéhradecké radnice.

Na tahu je nyní vedení HC Mountfield, zda  přesun do Hradce na poslední chvíli zruší a zůstane na jihu Čech. „Jsem na služební cestě. Budu se tím zabývat během víkendu," řekl předseda představenstva klubu Miroslav Schön, který si chce návrh nejprve prostudovat.

Klub musí podle licenčních podmínek soutěže zajistit při svých domácích zápasech prodej piva Radegast, který je oficiálním partnerem extraligy. Město, jež je majitelem arény, však má smlouvu s Budvarem, ve které mu garantuje čepování jeho piva. Tento kontrakt je českobudějovická radnice nyní ochotna rozvázat.

„O změně postoje městské rady v Budějovicích vím. Musíme si počkat na rozhodnutí vedení Mountfieldu, tedy pana Schöna. Zatím počítám s tím, co bylo v uplynulých dnech řečeno a napsáno. A to, že jsme na přesunu domluveni a jen se čeká na úterní potvrzení hradeckého zastupitelstva,"  uvedl pro Deník Aleš Kmoníček, generální manažer prvoligového Hradce Králové.

Město České Budějovice přijde rozvázání smlouvy s Budvarem na 14 milionů korun.

„Chceme, aby se hokej v Budějovicích hrál i nadále. Pokud však majitelé HC Mountfield i přes naši veškerou vstřícnost odejdou jinam, musíme mít varianty, aby se v našem městě hrál hokej aspoň na úrovni první nebo nejhůře druhé ligy,"  zdůraznil budějovický primátor Juraj Thoma (OPB) a dále uvedl, že tuto středu radní schválili odložení splatnosti faktur hokejového klubu do 30. června 2013.

„Dluh HC Mountfield, a. s. vůči městu činí 565 910 korun. A není to poprvé, kdy klubu vycházíme vstříc odložením splatnosti faktur," řekl Thoma.

Návrh na rozvázání smlouvy platí do pondělí, do 18 hodin. Město do té doby očekává reakci HC Mountfield. Podmínkou je, že hokejová extraliga zůstane v následujících dvou letech v Českých Budějovicích.

HC Mountfield i přes tyto spory připravuje tým na novou sezonu. Jedná s útočníkem Tomášem Rolinkem, který se nedohodl na smlouvě v Pardubicích a ve Spartě.