I proto Mountfield padl ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série play off na ledě Bílých Tygrů 0:3 a stav je před návratem boje na východ Čech srovnaný na 2:2.

Bednář se svlékl v pondělí po druhé třetině. V tu chvíli to vypadalo, že bude druhý den fit. I reportér České televize tvrdil, že nejdeo „vážný“ problém.

Jenže v úterý to bylo jinak. Bednář opět stál na střídačce v civilu. Zda to tak bude i ve čtvrtek, nebo se bude prohánět po ledě, není jisté. Nejstarší hráč extraligy včera trénoval, ale…

„Věřím, že do čtvrtka, do dalšího zápasu by mohl být v pořádku. Ale není to samozřejmě stoprocentně jisté,“ tvrdil po úterní prohře kouč Václav Sýkora.

Co jeho hvězdu trápí, neprozradil. „Není to tak velký problém,“ řekl jen v duchu zvyklostí v play off. Během vrcholu sezony kluby tají informace o zdravotních neduzích hokejistů. Na webové stránce Mountfiledu dokonce v současnosti není v provozu rubrika nazvaná Marodka, v níž jinak klub během sezony oznamuje fanouškům, kteří hráči (a proč) marodí.

Hradec se ve čtvrtek každopádně potřebuje po dvou porážkách vzchopit. Ať už s kapitánem, nebo bez něj. „V přesilovkách chybí. Ale jestli hraje Bednář, nebo ne… Jasně, je to výborný hráč, ale takový zápas se prostě musí ubojovat,“ řekl po druhé prohře hradecký útočník Martin Látal.

Zlatá slova.