Má za sebou velké chvíle. Finále světového šampionátu. Proměněný nájezd, který rozhodl o mistrovi v ruské Superlize. Dva triumfy ve švýcarské soutěži, dnes tolik uznávané. Oslavy titulu v „jeho“ pražské Slavii.

Přesto má Jaroslav Bednář, čtyřicetiletý kapitán hokejového Hradce, ještě jeden sen. „Chtělo by to ještě jednou ten pohár zvednout a potichu odejít. To bych si přál,“ pronesl před pátečním začátkem extraligy.

Mountfield je jedním z jejích favoritů. A šéf Bednář ofenzivní superzbraní. Nic nedejte na to, že mu bude na podzim jedenačtyřicet a je přesvědčený, že se bude konat jeho hokejové odcházení, že ho čeká poslední sezona…

Má Hradec na titul?
Když jsem se podíval na seznam hráčů, které hodlali nakoupit a nakoupili, tak jsem okamžitě věděl, že ambice budou jiné než loni. Z mého pohledu bude každé jiné umístění než finále zklamání.

Z jakého důvodu?
Myslím, že je tady výborná parta a budeme se hnát dopředu, aby se to povedlo. I když, co jsem se díval, jak nakupovala ostatní mužstva, tak první pětka bude jo, jo těžká.

Kdo by měl být vaším hlavním konkurentem?
Plzeň bych stoprocentně nevynechal, taky bude atakovat tu první pětku a hrát nepříjemný hokej. Víme, co Martin Straka dokáže. Pozor na Vítkovice, to je pro mě taky černý kůň. Pak samozřejmě Sparta, Třinec, Liberec, Brno, které taky neoslabilo. Liga bude vyrovnaná a těžká. Olomouc je nepříjemný soupeř, musíme s ní počítat. Musíme být skromní, ale měli bychom jít za tím, co jsme zmiňovali.

V čem je hradecká síla?
V bráně máme obrovskou kvalitu. I když se zranil Patrik Rybár a nevíme, jak dlouho bude pryč. Podařilo se nám doplnit tým o Jakuba Sedláčka, což je velice dobrý gólman. Doufáme, že se Patrik brzy vrátí a s Kubou vytvoří silnou a nebezpečnou dvojku. A řekl bych že máme jednu z nejlepších obran. Za tím si stojím.

Co útok?
Teď už zbývá jenom dát nějaké góly. (směje se) Jsem optimista a věřím, že sezona bude výborná.

V útoku by s vámi měl hrát Petr Koukal, největší posila. Co říkáte na jeho kvality?
Je to rozdílový hráč. Nevím, jestli budeme hrát spolu, ale pro mě by byl ideální. I přesto, že jsem dva roky hrál s Romanem Kukumbergem. Petr je úplně jiný hokejista, najde tě poslepu. Jsem přesvědčený, že by nám to mělo šlapat. Ještě k sobě hledáme střelce.

V přípravě jste nastupovali s Lukášem Cingelem.
My si z něj děláme srandu. Každý ví, že já nestřílím, Petr nestřílí, takže někdo v té lajně střílet musí. Cingy občas taky něco vymýšlí, takže to asi budeme muset nechat na becích. Zatím moc gólů nedal, ale snad se rozjede v lize.

Jak se vy osobně cítíte po dlouhé letní přípravě? Ligu jste začal hrát už před třiadvaceti lety.
To jsou čísla, to je strašné. Já to vůbec nesleduju. No, tak je to tam. To nezastavíš. Příprava zase byla brutální, stejně jako loni. Doufám, že jsme perfektně připravení a že se ta kondice, kterou jsme nabrali, a utrpení, které jsme prolili, v sezoně prokáže. Snad po těch galejích sklidíme ovoce. Zjistil jsem, že čím víc odpočívám, tím líp se mi hraje. Tělo už potřebuje víc a víc regenerace.

Jenže hned první víkend nebude žádná regenerace. Začínáte s Libercem a Brnem. Co vy na to?
Začne to zhurta. Nic lehkého, bude to těžká prověrka. Už se na to těšíme, snad nám to vyjde.