Úvodní listopadový týden východočeské dvojici ve druhé lize nabídl venkovní trip. Vrchlabští hokejisté se postupně představili v severočeských baštách Děčíně a Mostě, hronovský Wikov zamířil nejprve do Slaného, kde už roky sídlí Řisuty, poté hráči vyrazili na zkušenou do Chomutova.

A všechny čtyři zájezdy lze označit za povedené. Horalé po středečním vítězství v hale Medvědů (6:3) zvládli ochočit i Mostecké Lvy, které po ospalém začátku přestříleli v poměru 6:4.

Radost, jakou v sezoně ještě nezaznamenali. Hokejisté Hronova na ledě Řisut (přesněji ve Slaném) nastříleli osm branek.
Střelecká exploze Wikova. Dosud nejslabší druholigový útok ve Slaném naděloval

Hronovští ve středu vyhráli ve Slaném 8:4, čímž utekli z poslední příčky tabulky. V nádherné aréně o parník kvalitnějšího soupeře Chomutova tým kouče Kamaryta výsledek zopakoval, pouze však v opačném gardu. Osm ku čtyřem tentokrát vyhráli domácí borci.

Druhá hokejová liga, skupina Západ, 14. kolo

Mostečtí Lvi – HC Stadion Vrchlabí 4:6

Svěřenci trenéra Tomáše Jirků mířili do Mostu v roli favorita, už po čtyřech minutách ale prohrávali o dvě branky. Na výborný nástup soupeře zareagoval snížením Horáček a ještě v úvodní periodě stihl Stadion srovnat trefou Durana.

Hokejisté HC Stadion VrchlabíHokejisté HC Stadion VrchlabíZdroj: Anton MartinecO vítězi zápasu rozhodla prostřední perioda. V ní se postupně trefili Bláha, Krsek, Šedivý a při stavu 2:5 mířili horalé za třemi body. Zkušení hráči soupeře ještě udělali z utkání drama(4:5), v čase 59:26 ale při domácí power-play pečetil výhru hostů Chalupa.

Fakta – branky a nahrávky: 3. Písařík (Kýhos, Šesták), 4. Smolka (Řehoř, Havlůj), 39. Böhm (Zdeněk), 47. Písařík (Procházka, Steinocher) – 7. Horáček (Chalupa, Chrtek), 16. Duran (Chalupa, Chrtek), 30. Bláha (Cerman, Perička), 36. Krsek (Horáček, Tatar), 38. Šedivý (Šlaicher, Vacek), 60. Chalupa (Šedivý, Bendík). Rozhodčí: Zeliska – Tichý, Žídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 332. Třetiny: 2:2, 1:3, 1:1.

HC Mostečtí Lvi: Hosnedl (41. Kubík) – Šoustek, Havlůj, Steinocher, Šesták, Urban, Havlík, Hofmann – Mical, Řehoř, Smolka – Písařík, Kýhos, Procházka – Böhm, Zdeněk, Drašar – Stříbrný Trenéři: Vladimír Kýhos, Petr Rosol. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Štembera, Horáček, Kerekanič, Bendík, J. Kynčl, Duran, Perička, Kozák – Chrtek, Krsek, P. Urban – A. Cerman, Jakub Tatar, Chalupa – A. Jirků, T. Bláha, Šedivý – Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků.

Šestkrát podobně slavili vstřelený gól hokejisté Vrchlabí na ledě Děčína, ze severu Čech si tak domů mohli vézt tři důležité body a tabulkový posun.
Stadion v Děčíně otáčel, ve prospěch Východočechů rozhodla vynikající třetí část

Ohlasy trenérů

Tomáš Jirků, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Do utkání v Mostě jsme vstoupili špatně. Dostali jsme dva góly v oslabení, ale následně jsme se rychle dostali do hry kontaktním gólem. Hráli jsme velmi dobře při hře pět na pět. Kluci perfektně plnili herní plán a drželi nastolenou taktiku. Ve třetí třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale bojovností jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Piráti Chomutov – HC Wikov Hronov 8:4

Hronovští po vítězství ve Slaném zamířili do Chomutova a už po příjezdu museli být nadšení z prostředí, v jakém budou duel 14. kola hrát. Překrásná aréna, která ještě na jaře hostila zápasy extraligy, budila zájem samotných hráčů a vše vyšperkovala ještě velice solidní návštěva.

Hokejisté HronovaHokejisté HronovaZdroj: Zdeněk ŠulcMožná i z důvodu „okouzlení“ nastoupili hosté s respektem k soupeři a ten v první třetině krutě trestal. Na brzké trefy Chrpy s Koblížkem navázali na konci periody Matai a znovu Chrpa, na začátku prostřední části už Severočeši vedli 6:0!

Až za tohoto stavu domácí polevili, hosté se naopak dostali do zápasu a ještě z něho dokázali udělat pohlednou partii. Hattrickem se blýskl Štrombach a prohru rozdílem čtyř branek mohli hosté brát nakonec jako solidní výsledek.

Fakta – branky a nahrávky: 3. Chrpa (Vrhel), 8. Koblížek (Žižka), 19. Matai (Lukeš, Hübl), 20. Chrpa (Hübl, Lukeš), 23. Hübl (Lukeš), 24. Mežnar (Kostourek, Vrhel), 27. Havel (Vrhel), 41. Klobouček (Kostourek, Havel) – 26. Štrombach (Poppel, Achmeťanov), 35. Štrombach (Putz), 39. Hovsepjan (TS), 51. Štrombach (Achmeťanov, Poppel). Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1897. Třetiny: 4:0, 3:3, 1:1.

HC Řisuty: Hanuljak – Matai, F. Hynek, Váchal, Havel, Žižka, Seemann, Petrásek – Chrpa, Hübl, Lukeš – Vrhel, Klobouček, Kostourek – Zajíček, Mežnar, Koblížek – Mála. Trenér: Kamil Koláček. HC Wikov Hronov: Kasal (23. Ševců) – Salnikov, Pavelka, Kozlov, Hail, Amirov – Bořuta, Poppel, Štrombach, Veselý, Putz, Subbotin, Achmetijanov, Hovsepjan, Mělnikov, Hašlar. Trenér: Leoš Kamaryt.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas jsme začali výborně. Po první třetině jasné vedení 4:0. Jako chybu vidím to, že na pohodové vedení neumíme reagovat, trochu se stáhnout a zápasy v klidu dohrát. Snažíme se na tom pracovat, ale je to v hlavách našich kluků, že pak máme pocit, že dáme každému spoustu branek. Ale takhle se ta soutěž hrát nedá. Situaci nám pak komplikuje i spousta našich vyloučení.“

Leoš Kamaryt (HC Wikov Hronov): „Začátek zápasu nám utekl. Hráli jsme zakřiknutě. Naši kluci nejsou zvyklí na takovou atmosféru. Od druhé třetiny jsme hráli už lépe. Domácí potom polevili a zbytek zápasu byl od nás, co se výkonu týká, velmi slušný.“

Další výsledky 13. kola: Příbram – Ústí nad Labem 4:0, Klatovy – Letňany 2:3, Tábor – Děčín 6:1, Písek – Jablonec nad Nisou 5:1, Cheb – Benátky nad Jizerou 1:2, Kobra Praha – Řisuty 3:0 a nedohráno pro poničenou ledovou plochu.

Tabulka skupiny ZápadTabulka skupiny ZápadZdroj: denik.cz

Program 15. kola – úterý 18.00: Ústí nad Labem – Řisuty. Středa 17.30: Chomutov – Mostečtí Lvi. 18.00: Vrchlabí – Benátky nad Jizerou, Hronov – Letňany, Cheb – Klatovy, Jablonec nad Nisou – Děčín, Kobra Praha – Písek. 18.30: Příbram – Tábor.