Sezonní cíl je definitivně odtajněn – Hradec Králové se chce poprvé v historii prodrat mezi nejlepší čtyřku hokejové extraligy. Pokud se to enormně posílenému týmu nepovede, sezona se bude považovat za neúspěšnou.

„Vzhledem k tomu, jaké jsme udělali nákupy, by asi bylo špatné říct, že nemáme zájem se zlepšovat. Postupně jsme dosáhli na šesté a páté místo a je nasnadě, že bychom teď chtěli do semifinále," řekl na včerejší tiskové konferenci v Praze generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Mountfield sice přišel v létě o nejproduktivnějšího hráče Tomáše Mertla (odešel do týmu KHL Medveščaku Záhřeb), ale kádr se mu podařilo posílit. Mezi ofenzivními akvizicemi je hlavní hvězdou Jaroslav Bednář ze Slavie, do defenzivy získal klub Karla Pilaře ze Sparty.

Východočeši posilovali hlavně v útoku. Přišli také Bedřich Köhler ze Zlína, Kanaďan Adam Courchaine z Krefeldu a italský reprezentant Brian Ihnacak z norské Valerengy Oslo. Novými akvizicemi jsou také gólmani Adam Svoboda ze Slavie a Tomáš Král ze Sparty.

„Ti kluci jsou fajn typově jako hráči i osobnosti. Dlouho k dispozici nebyli Jarda Bednář a Adam Courchaine, což je u nových hráčů vždycky škoda. Přeci jen se hledá trošku chemie před sezonou. To nás trochu zbrzdilo, ale je čas na tom zapracovat. S kádrem jsme stoprocentně spokojení a je na nás dostat z něj to nejlepší," uvedl trenér Peter Draisaitl.

Jenže v přípravě to vzhledem k výše uvedeným okolnostem dost drhlo. Poslední výstrahou před pátečním domácím startem extraligy proti  Vítkovicím budiž čtvrteční prohra 1:4 na ledě znojemských Orlů. Hradec Králové v přípravě sehrál celkem osm zápasů, tři vyhrál, ve třech podlehl po samostatných nájezdech a dva prohrál.

„Výsledky se vůbec nezabývám. Všichni v kabině víme, že ty výkony z posledních zápasů nebudou na extraligu stačit. Otázka zní: 'Jsme schopni to do pátku změnit?' Odpověď zní: 'Ano'," prohlásil velmi přesvědčivě  Draisaitl.

Německý kouč s českými kořeny bude spolupracovat s novým asistentem Tomášem Martincem, jenž nahradil Jiřího Kučeru, který  pro změnu usedl na lavičku prvoligových Litoměřic, která je hradeckou farmou.  Nováčkem v realizačním týmu je také kondiční trenér Marián Voda.

„Léto bylo z mého pohledu dlouhé, ale kvalitní. S příchodem Mariána Vody kluci odvedli obrovský kus práce. Jsem ale vždy rád, když už příprava skončí," těší se kouč Draisaitl na start sezony.

Kapitán Jiří Šimánek věří, že posily přispějí ke zvýšení produktivity.

„Hokej se hraje na góly a my jich chceme dávat hodně," prohlásil a pochvaloval si nováčky v kádru. „Všichni čtyři útočníci jsou šikovní na puku a jsou to koncoví hráči. Věřím, že nám pomohou."

Pochvaloval si i příchody do defenzivy.

„Adam Svoboda je gólman, který toho má hodně za sebou, a myslím, že bude s Ondřejem Kacetlem tvořit dobrou dvojici. Karel Pilař už u nás byl měsíc v lednu a všichni byli rádi, že podepsal s námi, a čekáme, že ty jeho bodové příspěvky budou pokračovat," dodal Jiří Šimánek.