Od května mládežnické týmy čeká aktivní „suchá" příprava na sezonu 2015/16 na zimním stadionu či na venkovních sportovištích. Na konec školního roku je připraven i sjezd řeky Orlice.

Áčko „bramborové"

Muži se díky vítězství v loňské baráži probojovali do Krajské ligy mužů (KLM), kde se během sezony drželi v popředí tabulky. Po první části soutěže skončili třetí, přesto museli hrát čtvrtfinále s TJ Spartak Nové Město nad Metují. Po jasných výhrách se probojovali do semifinále, kde narazili na Jaroměř, na kterou nestačili. Nakonec neúspěšně hráli s Třebechovicemi o celkové 3. místo.

Přestože Bydžov v play off provázela smůla a i zranění klíčových hráčů přispělo k nepovedenému závěru ročníku, lze konstatovat, že výsledkový cíl mužstva byl splněn. Dvouletá práce trenéra Jana Kubišty je viditelná a zasloužená. Hráče hlavně při venkovních zápasech výborně podporovalo bydžovské publikum, které jim pomáhalo k bojovným výkonům.

Historický úspěch

Tým juniorů trenéra Petra Lechmanna se po třinácti výhrách v základní části Krajské ligy juniorů (KLJ) umístil na první příčce a v semifinále narazil na soupeře ze čtvrté pozice – TJ Spartak Nové Město nad Metují. S ním si junioři dvakrát poradili, a proto si zahráli finále s HC Frýdlant. Finálové zápasy junioři ovládli dvěma výhrami (doma 7:4, venku 6:2), tudíž jsou mistry pro sezonu 2014/15! Vůbec poprvé v historii bydžovského hokeje junioři slaví vítězství v KLJ.

Stříbro dorostenců

Soutěže dorostu se zúčastnilo pouhých pět týmů z celého kraje. Hrálo se systémem každý s každým čtyřkolově. Bydžovský tým sehrál 16 utkání, ze kterých dvanáctkrát vzešel jako vítěz, a proto obsadil první příčku v základní části. Po dvojitém vítězství nad Opočnem v semifinále dorostence čekalo finále. V něm podlehli Novému Městu nad Metují (6:7 a 4:8), a tak si ze soutěže odnášejí stříbro.

Na konci sezony se hráči pod vedením trenérů Jaromíra Pilce a Miroslava Doskočila zúčastnili i několika turnajů – domácího, který v konkurenci dalších pěti celků jednoznačně vyhráli, a třech venkovních, kde si vedli následovně: Valašské Meziříčí 5. místo, Frýdlant 2. místo, Česká Lípa 3. místo.

Hokejoví starší žáci Stadionu Nový Bydžov s Dušanem Salfickým.Vydařené turnaje

Starší žáci pod trenérským vedením Petra Spejchala v první části soutěže poměřili síly s týmy v rámci Královéhradeckého kraje. Po Novém roce se soutěž rozdělila. Společně s mladšími žáky postoupili do lepší skupiny a sehráli nadstavbu, která se hraje ještě s týmy z Libereckého kraje. O vánočních svátcích se Bydžovští zúčastnili turnaje v Náchodě, který vyhráli. V březnu se na bydžovském zimním stadionu konal již osmý ročník hokejového turnaje O putovní pohár Josefa Verfla, který je určen právě pro tuto kategorii. Domácí hokejisté obsadili druhé místo. O týden později se zúčastnili dalšího turnaje v Chrudimi, odkud si odvezli opět stříbrné medaile.

Žáci vítězit uměli

Tým mladších žáků, vedený trenérem Jiřím Klozem, se jak v první, tak ve druhé části sezony, kterou stejně tak jako starší žáci sehrál i se soupeři z Libereckého kraje, umístil čtvrtých příčkách. Během ročníku z duelů vzešel devatenáctkrát jako vítěz. Pro mladší žáky se uspořádaly dva domácí turnaje – o Vánocích čtvrtý ročník Šmoula Cupu 2014 a tradiční březnový turnaj O putovní pohár starosty města. Samozřejmě nechyběl ani miniturnájek proti rodičům.

Koncem března mladší žáci zajížděli do Jindřichova Hradce na prestižní turnaj O pohár prezidenta České republiky, ze kterého si odvezli druhé místo. Zápasovou část tato kategorie zakončila až dubnovým kláním v Mostě. V červnu si hráči již poněkolikáté nazují kopačky a zúčastní se fotbalového turnaje hokejistů.

Přešli na celé hřiště

Přípravka 4. tříd Jiřího Prouzy první část sezony odehrála na malém hřišti. Ve druhé části už hráči nastoupili do zápasů na celé hřiště. I tento tým měl v sezoně malé množství kmenových hráčů a byl tedy doplňován těmi z nižších kategorií. Výsledkovou bilanci však Bydžovští po většinu soutěže vykazovali kladnou.

Mistrovské zápasy na malé hřiště sehrála také přípravka 3. tříd trenéra Radka Šubra i přípravka 2. tříd pod vedením Tomáše Hladíka. Přípravky v zápasech poměřily síly s týmy z celého kraje. I přípravky se zúčastnily několika turnajů, ze kterých domů přivezly hned několik medailí. Se sezonou se hráči rozloučili zápasy, ve kterých se střetli s rodiči.

Stadion Nový Bydžov - logo hokejového klubu.Školička učí bruslit

Tréninkové hodiny využívá i bruslařská školička pod vedením Jaroslava Šubra. Školička je určena pro chlapce i dívky od čtyř let. Hlavním cílem je naučit děti bruslit. Ti zdatnější postupují do kategorie přípravek, kde mají možnost zapojit se do mistrovských zápasů a vyzkoušet si v praxi jednu z nejrychlejších her na světě. V uplynulé sezoně v Bydžově uspořádali stejně jako v minulých letech nábory nových hráčů a díky tomu se hokejová základna rozrostla o další naděje – chlapce i děvčata!

Ples naplnil sál

Největší a velmi očekávanou akcí, kterou oddíl uspořádal, byl 1. hokejový ples, který se uskutečnil 13. února v Dělnickém domě ve Skřivanech. O úspěšnosti akce svědčil naplněný sál a reakce zúčastněných. Už nyní jsou v Bydžově ve fázi hledání termínu na 2. hokejový ples. O datu konání budou s předstihem informovat. Hokejový ples však nebude jedinou akcí, kterou oddíl v následující sezoně uskuteční. Připravuje mimo jiné i utkání mužů s týmem veteránů České republiky.

Tímto bych chtěl jménem celého klubu poděkovat DDM Nový Bydžov za finanční podporu všech mládežnických kategorií a městu Nový Bydžov taktéž za finanční podporu a za možnost využití technického zázemí. Nemalé díky patří i všem našim sponzorům.

Pokud se chcete dozvědět více informací o jednotlivých kategoriích hokejového klubu, můžete navštívit webové stránky www.stadionbydzov.eu nebo facebookovou stránku klubu pod hlavičkou Stadion Nový Bydžov.

S uplynulou sezonou se všechny mládežnické kategorie (od dorostu po přípravky) rozloučí na akci určené pro hráče i jejich rodiče a sourozence, která se bude konat v květnu, kdy se uskuteční i výroční schůze klubu, na kterou jsou všichni příznivci ledního hokeje srdečně zváni.

Martin Kloz, předseda klubu