Dvakrát skóroval a ještě si připsal asistenci u gólu Michala Dragouna. Mountfield i díky němu oživil naděje na postup ze skupiny. Příští úterý v odvetě ale nesmí ve Švýcarsku prohrát.

,,Divákům se zápas musel líbit, padlo hodně gólů. Povedl se nám vstup do zápasu. Využili jsme první přesilovku a záhy přidali druhý gól. Hrálo se nám pak líp,“ řekl po utkání.

Vítězství nad Bernem je podle jeho slov cenné. ,,Oni se chvíli hledali, pak ale ukázali, jak silný a kvalitní mají tým.“ Své trefy komentoval se smíchem. V obou případech dorážel kotouč do odkryté branky. ,,Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Puky si mě našly. Bylo by dobré, kdyby se tak stalo i v pátek v Chomutově,“ přál si.

Není divu. Šimánek zatím v letošním ročníku extraligy ještě nebodoval. Dnes by to rád změnil, vždyť se jedná o jeho oblíbeného soupeře. Gól mu dal v každém z posledních tří vzájemných zápasů. ,,To je spíš náhoda. Statistiky si nevedu, slyším to až teď od vás. Ale něco jim tam šoupnout by nebylo od věci.“ Je to tak, Hradec potřebuje body jako sůl a do Chomutova odjíždí s velkým odhodláním. ,,Je potřeba potvrdit ,,umydlenou“ výhru s Mladou Boleslaví. Proti Bernu jsme si konečně už nahráli pár puků za sebou. Zlepšený projev chceme přenést i do extraligy. Samozřejmě víme, že v Chomutově nás čeká mnohem soubojovější zápas. Jim to zatím šlape. Mají dobré přesilovky, Vondrka s Humlem jsou velkou hrozbou, dobře jim chytá gólman. Najdou se i slabiny, a ty musíme využít.“

Vyztužení útoku. Do Hradce míří na hostování Martin Látal
Hokejový útočník Martin Látal bude hostovat z Mladé Boleslavi v Hradci Králové, který získal devětadvacetiletého kladenského odchovance do 10. ledna.

Program extraligy:
10. KOLO: Pátek 6. října: 17.00 Třinec – Sparta Praha, 17.20 Mladá Boleslav – Zlín (ČT Sport), 17.30 Chomutov – Hradec Králové, Jihlava – Litvínov, Vítkovice – Plzeň, 18.00 Kometa Brno – Liberec, Pardubice – Olomouc.

11. KOLO: Neděle 8. října: 15.00 Třinec – Chomutov, 17.00 Hradec Králové – Vítkovice, Olomouc – Mladá Boleslav, Zlín – Sparta Praha, 17.20 Plzeň – Kometa Brno, 17.30 Litvínov – Pardubice.