Klidná příprava na prvoligovou sezonu? V případě hradeckých hokejistů na to zapomeňte. Klub vinou sporů s pronajímatelem zimního stadionu u Orlice, firmou ABD Invest, nemá odpovídající zázemí. Za ledem a přípravnými zápasy musí cestovat do Pardubic, k tomu se mužstvu v utkáních zoufale nedaří. Prozatímní bilance? Tři porážky, jedna remíza. Nic, co by mělo svádět k optimismu.

V úterý Královští lvi nezvládli duel s Mladou Boleslaví. Po pěti minutách prohrávali 0:3, nakonec výsledek zkorigovali na 1:3.

„Mám pocit, že kluci měli respekt z toho, že přijela extraligová Boleslav, respektive dnes už jen prvoligová. V kádru má ale dost hráčů, kteří extraligu hráli. Podle toho těch prvních pět minut vypadalo," kabonil se David Pospíšil, jeden z hradeckých trenérů.

Mužstvo by už potřebovalo nahodit motor. Start první ligy je sice ještě daleko (12. září s Jihlavou), ale porážky v přípravných duelech na sebevědomí nikomu nepřidají. Obzvlášť ve stavu, v kterém se momentálně hradecký hokej nachází. Hráči trénují v provizorních podmínkách, buď brzo ráno, nebo pozdě večer. To se odráží i v zápasech. I v tom s Mladou Boleslaví. „Nedá se nám upřít snaha, kluci ale dělali věci, které vůbec nepatřily do našeho záměru, jak na soupeře hrát. Začátek byl pro nás studenou  sprchou, teprve potom se hráči trochu srovnali a začali hrát hokej, který se učíme," prohlásil Pospíšil.

S Mladou Boleslaví nepřijel bývalý hradecký kapitán Martin Koudelka, zato na její lavičce stál Jiří Slabý, který na východě Čech tři roky působil v roli asistenta trenéra. I on je ze zamotané situace okolo hradeckého klubu zaskočen.

„Těšil jsem se do Hradce, na hradecké fanoušky. Bohužel, situace je taková, jaká je. Je to pro hradecký hokej strašná škoda a klukům nezávidím, že se s tímhle musejí potýkat. Jsou něčí rukojmí a musí se vláčet po stadionech a trénovat od sedmi ráno. Je to pro ně nedůstojné," upřímně se Slabý vyjádřil pro klubový web.

Práci v Mladé Boleslavi si pochvaluje. Nejde jen o to, že přešel k mužstvu s vyššími ambicemi, ale školu dostává od trenérské legendy Františka Výborného. „Franta je skvělý kouč. Teď když všechno poznávám, opravdu mě to žene někam dál. Práce mě hodně baví, v Boleslavi se mi líbí. Ještě aby se dařilo," přeje si. Cíl? Návrat do extraligy z prostředí široké baráže. O ničem jiném v Boleslavi nikdo nemluví. „Sponzoři nám zachovali přízeň a my jim to chceme vrátit na ledě," zdůraznil Jiří Slabý.