Mountfield se vzchopil. Po domácím selhání s Plzní dokázala výrazně oslabená sestava bodovat na horkém ledě v Mladé Boleslavi, hlavně díky skvělému finiši.

Středočeši zpočátku po ledě doslova létali, Hradec, bez pětice hráčů základního kádru (Frühauf, Vydarený, Bednář, Šimánek, Köhler), dlouho nestíhal.

První třetina byla soubojem mladoboleslavských útočníků s brankářem Kacetlem. Rejstřík jeho zákroků byl opravdu pestrý, po akci Látala s Klimentou si dokonce vyzkoušel hlavičkování. Jinak se rozhýbal opravdu dokonale. V rozkleku parádně vychytal Hrňu, lapačkou zpacifikoval pokus Hyky a betonem překazil radost Pabiškovi. Jenže v 16. min. byl už bez šance. Čápovo zaváhání ve středním pásmu ukázkově využila dvojice Jarůšek – Pabiška (1:0). Hosté se prezentovali pouze nebezpečnou střelou Kukumberga a průnikem Courchainea.

Atraktivní hokej mohly ve druhé části ozdobit trefy Kukumberga či hradeckého odchovance Jana Bergera, pro něhož se v letošní sezoně jednalo o premiérový start, ale Růžička byl proti. Podobně si na druhé straně nepřišel na Kacetla rozjetý Musil ani Bárta, jemuž fantom v hradecké brance zlikvidoval sólový nájezd. Pak vymyslel skvělé řešení Pilař, Honejsek však Růžičku zblízka nepřekonal. A přišel trest. Gól do šatny zaznamenal přesným švihem Musil - 2:0.

Hosté to nezabalili. Vytvořili si výrazný tlak a zaslouženě se dočkali snížení z hole Ihnačáka (2:1). Růžička v domácí brance se měl co ohánět i v dalších minutách. Mountfield tlačil a odměna se dostavila. Při hře bez brankáře si prodloužení vynutil báječným manévrem Kukumberg (2:2).

Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy a v nich rozhodl Ihnačák.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Fakta – branky a nahrávky: 16. L. Pabiška (Jarůšek), 40. Musil (Jarůšek, L. Pabiška) – 43. Ihnačák (Honejsek, Červený), 59. Kukumberg (Červený), rozhodující nájezd Ihnačák. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 3496.
BK Mladá Boleslav: Martin Růžička – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Hyka, Klepiš, Lenc – M. Látal, Urban, Klimenta – Jarůšek, Musil, L. Pabiška – Kubica, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Čáp, K. Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Kukumberg, J. Kudrna – Courchaine, T. Knotek, Nedvídek – Červený, Inhačák, Honejsek – Kopta, R. Pilař, Berger. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.